Zavrieť

Porady

Výpočet úroku z omeškania do FÚO

Dobrý deň
ako výpočýtam úrok z omeškanie ak....
úrok 1% za každý aj začatý deň
doba neprispievania do FÚO je cca 765 dní
výška príspevku je cca 420 mesačne.
Prosím poradte mi ako to spraviť v exeli. (vzorec) a pod.
vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    Ahoj.

    Možno takto :

    B C D E F
    základ % Úrok Dní SPOLU





    5 420 0,01 4,2 765 3633


    Úrok z úroku Fikt.dní úrok z úroku
    7

    0,04 146306 6144,85










    Spolu s ú. z ú.










    9777,85
    D5 je BxC


    F5 je DxE + B


    D7 je D5xC


    E7 je (765+1)/2 x 764/2


    F7 je D7xE7

    Ahoj
    Ka Mil

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Výška úroku je nekresťanská. Hotová úžera. Celkom zbytočné aj niekomu vyčísľovať, pretože ak má dlžník "filipa", okamžite to napadne. Na prípadnom súde tiež s týmto neuspejete.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Za predpokladu, ze to jedno percento je vlastne jedno promile .....ale ak bola dohodnuta zmluvna pokuta, tak 126,-Sk nie je az tak velka pokuta, aby vlastnici bytov si nasli inu banku, ako fond oprav......

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    marc301 Pozri príspevok
    Dobrý deň
    ako výpočýtam úrok z omeškanie ak....
    úrok 1% za každý aj začatý deň
    doba neprispievania do FÚO je cca 765 dní
    výška príspevku je cca 420 mesačne.
    Prosím poradte mi ako to spraviť v exeli. (vzorec) a pod.
    vopred Ďakujem
    Nechapem vetu: "doba neprispievania do fondu"
    Fond opráv a správa su proritne platby a tak nedoplatok može vzniknuť na prevádzkovom fonde /za služby/ nie na fonde opráv. Ak vlastník neplatí len do fondu, nedoplatok sa mu má prejaviť v zálohovej /pohyblivej/ zložke nákladov, kde sa dá poriešiť aj v ročnom vyučtovaní.

    marc301 je offline (nepripojený) marc301

    marc301
    Ja si tiež myslím.Práve ten kto presadil do zmluvy 1% začal ignorovať SVB a nerešpektuje.Ja si tiež myslím že na občiansko právnom konaní by sme neuspeli.O to mi ani nejde.Viete je to strašne ,,MÚDRY PÁN", ktorý všetko vie a všade bol.Bol to prvý samo menovaný predseda nášho SVB .Po 9 mesiacoch komandovania hodil flintu do žita a vzdal sa funkcie.A nechal nás v štichu. Pri tom som mu podával pomocnú ruku ako prvý podpredseda a skúšal som s ním komunikovať ale márne.On si svoje a stále svoje.Myslí si že všetko bude podľa jeho zastaralých názorov.Teraz sa tvári že žiadne spoločenstvo neexistuje.Viete ja tiež nie som až tak zdatný v otázkach účtovníctva a rôznych administrativ. Som samouk.Do teraz som si tiež myslel že stačí rozratať vodné a vybrať peniaze ale ako tak čítam na tomto fóre je to dosť zložitá problematika a to nehovorím o práci s ľuďmi.

    marc301 je offline (nepripojený) marc301

    marc301
    Veľmi si to vážim a Ďakujem za ochotu.
    Nie celkom tomuto riešeniu rozumiem.Nemohol by ste to zadať do exelu a poslať.Ešte raz veľká vďaka za námahu

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    marc301 Pozri príspevok
    Do teraz som si tiež myslel že stačí rozratať vodné a vybrať peniaze ale ako tak čítam na tomto fóre je to dosť zložitá problematika a to nehovorím o práci s ľuďmi.
    ...to si stále myslí ešte veľa ľudí a možno si to jednoducho predstavoval aj váš prvý predseda. Ver, že pred 10timi rokmi som ani ja netušila, čo všetko ma ešte čaká. A je to z roka na rok zložitejšie...Nie je nič horšie, ak to zoberie do rúk človek, ktorý sa nevyzná v danej problematike a je to sklamanie pre všetkých vlastníkov v dome. Ale neboj tu sa ozaj dozvieš všeličo a ak máš prinajmenšom optimizmus a chuť sa s tým zaoberať a máš podporu aspoň pár susedov zvladneš to.

    Výpočet úroku z omeškania do FÚO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.