Zavrieť

Porady

SZCO - prihláška do SP

Ahojte,
potreboval by som vedieť jednu vec a na nete som ju zatial nikde nenašiel.
Som živnostník a minulý rok som mal prerušené platenie do sociálnej poisťovne, pretože v r. 2013 som zarobil žiaľ menej ako tých cca 4830e.
Minuý rok som mal už viac, takže od 1. júla budem platiť povinné odvody.
Chcem sa teda spýtať ako je to s prhláškou ... niečo som počul, že sa netreba prihlasovať ... automaticky to porieši poisťovňa ... je to pravda, alebo je treba poslať klasicky prihlášku ?
Ďakujem za odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Minulý týždeň som z rovnakého dôvodu riešila odhlášku. Pracovníčka SP ma tlf. ubezpečila, že odhlášku živnostník už dávať nemusí, o zániku poistenia dostane rozhodnutie zo SP. Predpokladám, že to platí aj pri prihláške.
piwik Ďakujem pekne pre istotu ešte počkám na ďalšie odpovede.
veronikasad Ak chceš mať istotu, informuj sa vo svojej pobočke. SP ešte asi nemá údaje z DU, lebo na otázku kedy to rozhodnutie budú posielať, pracovníčka odpovedala - neviem. V piatok som dostala mail zo ZP Dôvera, že nemôžu robiť RZZP, lebo im FS ešte nedoručila podklady ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZCO - prihláška do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.