Zavrieť

Porady

Trávnik - burina

Dobrý deň, zhruba pred mesiacom som vysadil nový trávnik, a teraz pred prvým kosením rozmýšľam, čo s burinou, ktorá tam prerastá. Lepšie použiť nejakú chémiu (ak hej, akú aby zničila len burinu a nie trávu, príp. nekontaminovala pôdu), alebo skôr ručne vytrhať (cca 60 m2 trávnika) ? Alebo stačí len pokosiť a tráva prerastie burinu? Budem vďačný za každú radu, ďakujem.
IMG_5244.jpg  
IMG_5240.jpg  
IMG_5242.jpg  
IMG_5241.jpg  
IMG_5243.jpg  

1/1
buchač Pokiaľ nebudeš trénovať golf, tak niet o čom.
Perfektné trávniky majú v Anglicku... ibaže oni sa im už venujú zo 300 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Burina ti bude vyrastať vždy, nikdy sa jej nezbavíš úplne. Môžeš:
    - ručne vytrhávať burinu - časom ťa to prestane baviť
    - chemicky - selektívny herbicíd - Puma Extra. U nás to ale nedostaneš.

    Treba to len kosiť. Bude to celé zelené a po pokosení nevidno až tak burinu. Pestovanie trávnika netreba brať až tak vážne, veď to nemáš na výstavy.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ja v záhradke takúto dvojklíčnu burinu trhám vždy po výdatnom daždi dá sa aj s koreňmi, ale si pošliapeš aj trávu, možno by bolo dobré sa dohodnúť s nejakým pestovateľom obilia(jednoklíčna rastlina) aby ti niečo dal vtedy keď on strieka
    semofan OK ďakujem Vám za rýchle odpovede. Asi teda skúsim ešte aspoň tú najväščiu burinu vytrhnúť s koreňmi, pokosím trávnik a uvidím potom ako sa to zatvári

    smutko je offline (nepripojený) smutko

    smutko
    V záhradnictve dostať postrek proti burine v trávniku. Pomôze na rok, na jar keď odkvitá púpava a iná burina, vietor to rozfúka a zasa to máme v trávniku.
    vlado 33 Je aj dostatočne drahý, mu napíš. Žeby potom nebol prekvapený 6€ za 2,5l roztoku. Možnože sa ceny pohybujú už inak, neviem.

    janulka5595 je offline (nepripojený) janulka5595

    janulka5595
    Odporúčam mustang forte.. ak máte na okolí poľnohospodárov, určite majú navyše, skúste si vypýtať. Pomáha aj na bodliaky, pichliače.. len pozor na dávkovanie!!!! Inak vypálite celý trávnik...
    pavol54 preto som písal že nech sa dohodne vtedy keď ošetrujú obilie, na 60 m2 je to 5 litrový kanystrík namiešaného.
    janulka5595 Ja mám taký trávnik pri susedovej strane plota, cca. 120m2, keď nám zvýši po postrekovaní pšenice/jačmeňa, miešam do 3l konvičky 10ml postreku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.