Zavrieť

Porady

Forma spolupráce manžela SZČO

SZČO s malou predajňou chce otvoriť ďalšiu malú predajňu vo vedľajšej obci. Popri riadnom pracovnom pomere by sa o chod predajne staral zamestnaný manžel. Aká forma tejto spolupráce je pre nich najvýhodnejšia?
1. Ďalšia SZČO - nezdá sa mi. (boli by príjmy, z ktorých treba ďalšie dane a odvody)
2. Ďalší zamestnanecký pomer na skrátený pracovný úväzok? Snáď áno.
3. Dohoda asi nie je to "pravé orechové"

Aký je Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Podľa mňa je najlepšia možnosť č. 2 (dohoda určite nie a nová živnosť sa v tomto prípade neoplatí).

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    kedze institut vypomahajucej osoby je zruseny, zavisi teraz vsetko od toho, ci sa jedna iba o to, ze manzel bude po svojej pracovnej dobe pracovat "dobrovolne", ved zisk pojde na szco - na manzelku a jeho sa to netyka, ona bude zdanovat i platit odvody
    alebo
    pouzit aj mnou propagovany (zatial som nenašla nič vyhodnejšie) spôsob - prikaznu zmluvu, na zaklade ktorej by dostaval za vedenie predajne odmenu a je jedno, ci raz rocne alebo mesacne. Tato odmena nepodlieha odvodom, iba sa zdanuje prijem ponížený o výdavky spojene s príjmom. Cize ak by manzelka nakupovala tovar a platila reziu..atd, on by si do nakladov mohol dat napr. nejake cestovne (MHD ci ina verejne preprava), resp. vlastne vozidlo-v zmysle platných smerníc - o tom je iná téma, alebo manzelkino vozidlo by pouzival a nemal ziadne vydavky..
    Treba mysliet aj na to, ci chce byt platca DPH - pri obrate dvoch predajni sa to lahko moze stat, v tom pripade hodno premyslat nad novou zivnostou, ak by to malo byt nevyhodne ( u MO sa to neoplati, ak predavame iba obcanom)
    ... a mozno tých malickosti, na ktore treba mysliet je viac, teraz ma napadli iba tieto :-)

    Forma spolupráce manžela SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.