Zavrieť

Porady

Nahlásiť DÚ-u podpísané vyhlásenia?

Ahojte.

Už to bolo spomínané na porade, len sa mi to nedarí nájsť a teraz si nie som istá.

Musím daňovému úradu nahlásiť, že som dala zamestnancom podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov? Ak áno, stačí ísť nahlásiť, alebo je potrebné nejaké tlačivo, prípadne len napísať oznámenie?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Janka6685
    Ahojte.

    Už to bolo spomínané na porade, len sa mi to nedarí nájsť a teraz si nie som istá.

    Musím daňovému úradu nahlásiť, že som dala zamestnancom podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov? Ak áno, stačí ísť nahlásiť, alebo je potrebné nejaké tlačivo, prípadne len napísať oznámenie?

    Ďakujem
    daňovému úradu nič nenahlasuješ, raz za kvartál máš povinnosť predložiť na príslušný DÚ prehľad o preddavkoch a bonusoch...aj keď nulový, ale musíš...a samozrejme, mala by si mať firmu zaregistrovanú na DÚ ako platcu dane zo závislej činnosti...

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Daňové vyhlásenie dáš podpísať a uložíš ho u seba. Netreba to nikde nahlasovať.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem Vám babi. Dobre, že som si to overila. Lebo niekde tu na porade niekto napísal, že netreba zabudnúť nahlásiť túto skutočnosť DÚ-u, aby potom neboli prekvapení, že zamestnanci neplatia žiadnu daň.

    Ale keď to nie je potrebné, tak o.k.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Zita4
    :p Ej, ale ste rýchle...
    Aj ja hovorím

    Nahlásiť DÚ-u podpísané vyhlásenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.