Zavrieť

Porady

Vymena turbo kotla - vyvod na fasadu, je to ok ?

Ahojte,

v dome mam turbo kotol, ktory ma vyvod na fasadu - v case realizacie toto prevedenie zodpovedalo predpisom, aktualnym predpisom to ale uz nezodpoveda. Zial kotol sa pokazil a potrebujem namontovat novy. Moja otazka je, ci kotol mozem kludne vymenit, alebo ci mozu urady chciet, aby som to prerobil.

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    Nie netreba sa báť. Tu ide len o výmenu kotla a starý sa montoval podla ešte starých predpisov. Keby sa jednalo o to že máš nejaký starý kotol na drevo trebars v pivnici a chceš ho vymeniť za turbokotol tak tam by možno problém bol ale takto v pohode vymen.

    dano72 je offline (nepripojený) dano72

    dano72
    protherm panther 25 KTV, potreboval som to rychlo, tak som zobral to, co mi bolo odporucene, zatial to funguje OK

    dano72 je offline (nepripojený) dano72

    dano72
    Ano s prietokovym ohrevom, nie je tam vela miesta a so zasobnikom by sa to asi nezmestilo. Preco myslis, ze som neurobil dobre ? Aky kotol by si odporucal Ty ?

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    dano72 Pozri príspevok
    Ano s prietokovym ohrevom, nie je tam vela miesta a so zasobnikom by sa to asi nezmestilo. Preco myslis, ze som neurobil dobre ? Aky kotol by si odporucal Ty ?
    No to by zaujimalo aj mna.

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    kotly s prietokovym ohrevom maju väcsiu schopnost zanasat sa (tvrda voda + tensie trubky)
    citujem jedneho ceskeho odbornika na kotle: "Největší úmrtnost mají u všech značek, kotle s průtokovou výrobou teplé vody. To jsou nejvíc se sypající verky napříč spektrem všech výrobců. Naštěstí v současnosti a při dnešních cenách plynu jde do průtokáče už fakt jen zoufalec nebo šílenec

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    majggi Pozri príspevok
    Naštěstí v současnosti a při dnešních cenách plynu jde do průtokáče už fakt jen zoufalec nebo šílenec
    tak tomuto som extra nerozumel, podla mojich pozorovaní žerie prietokáč menej ako zásobníkový ohrev.

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    Neviem nemal som moznost porovnavat ale kazde pustenie teplej vody = zapinanie kotlu a chvila cakania na teplu vodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.