Zavrieť

Porady

Právo na §

Akým spôsobom si mám nárokovať právo na uznanie § 141 ZP - prekážka v práci, keď mi ho zamestnávateľ neakceptoval. Potvrdenie od lekára mám na celý deň. Informáciu o tom, že potrebujem isť s dieťaťom k lekárovi som zamestnávateľovi podal deň vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Olko2 Pozri príspevok
    Akým spôsobom si mám nárokovať právo na uznanie § 141 ZP - prekážka v práci, keď mi ho zamestnávateľ neakceptoval. Potvrdenie od lekára mám na celý deň. Informáciu o tom, že potrebujem isť s dieťaťom k lekárovi som zamestnávateľovi podal deň vopred.
    Potvrdenie o vyšetrení s uvedením času vyšetrenia je dostačujúcim dokladom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Olko2 Pozri príspevok
    Akým spôsobom si mám nárokovať právo na uznanie § 141 ZP - prekážka v práci, keď mi ho zamestnávateľ neakceptoval. Potvrdenie od lekára mám na celý deň. Informáciu o tom, že potrebujem isť s dieťaťom k lekárovi som zamestnávateľovi podal deň vopred.
    Ako chce zamestnávateľ riešiť tvoju neprítomnosť v práci, keď neakceptoval § ? Chce ti dať absenciu ?

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    nemáš na ten čas náhodou vypísanú dovolenku ?ak máš náhodou napr. vypísanú dovolenku v čase od 1.7. do 31.7. a ty predložíš "§" na 13.7. ten ti dovolenku neprerušuje, čiže zamestnávateľ ti taký "§" nemá uznať.
    Naposledy upravil judita1971 : 17.08.08 at 18:26

    pravnicka je offline (nepripojený) pravnicka

    pravnicka
    Dobrý večer.
    Chcela by som sa spýtať, či by niekto nevedel o konkrétnej práci pre mňa. Skončila som právnickú fakultu. Zamestnanie v štátnej službe sa mi končí, lebo som bola prijatá len na dobu dočasnú. Prijala by som akúkoľvek administratívnu prácu, ale len v Košiciach. Vedel by mi niekto pomôcť? Dnes je problém si nájsť robotu v Košiciach absolventom práva bez protekcie. Alebo sa dá nájsť, bud so šťastím, alebo má zamestnávateľ na uchádzača o prácu veľké nároky. Preto ešte raz hovorím, že by som prijala i prácu v administratíve, i na dobu určitú. Budem vdačná, keby mi niekto naozaj pomohol. Určite ma mnohí poznáte, lebo na jar som poskytovala veľa právnych rád. Májte sa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pravnicka Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Chcela by som sa spýtať, či by niekto nevedel o konkrétnej práci pre mňa. Skončila som právnickú fakultu. Zamestnanie v štátnej službe sa mi končí, lebo som bola prijatá len na dobu dočasnú. Prijala by som akúkoľvek administratívnu prácu, ale len v Košiciach. Vedel by mi niekto pomôcť? Dnes je problém si nájsť robotu v Košiciach absolventom práva bez protekcie. Alebo sa dá nájsť, bud so šťastím, alebo má zamestnávateľ na uchádzača o prácu veľké nároky. Preto ešte raz hovorím, že by som prijala i prácu v administratíve, i na dobu určitú. Budem vdačná, keby mi niekto naozaj pomohol. Určite ma mnohí poznáte, lebo na jar som poskytovala veľa právnych rád. Májte sa.
    Zadaj si bezplatný inzerát na PORADe - na lište = práca - pracovné ponuky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.