Zavrieť

Porady

Skončenie prac. pomeru - pre nadbytočnosť

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu pri vyplatení odstupného a vzniku nároku podľa § 63 ods. 1 písm. b) ZP pre nadbytočnosť zamestnanca ...zamestnankyňa bude končiť rodičovskú dovolenku dňom 29.06.2010 - nastúpi do práce dňa 30.06.2010. Zamestnávateľ sa rozhodol, že od 01.07.2010 jej miesto zruší na org. zmenu pre nadbytočnosť zamestnanca. Zamestnankyňa predbežne chce požiadať o skončenie pracovného pomeru dohodou k 30.06.2010 - pre plynutím výpovednej doby. Zamestnávateľ s tým súhlasí.

Zamestnankyňa je v prac. pomere od 01.08.2005 - v podstate nemá odpracovných 5 rokov, ale keby jej bola doručená výpoveď tak výpovedná doba sa započítava do odpr. rokov a ona by mala odpracovaných viac ako 5 rokov.

Moja otázka znie:

- keby skončila na výpoveď - výpovedná doba má byť 3 - measčná a odstupné 3-násobok PMZ, alebo 2- mesačná a 2-násobok PMZ?

- keby skončila na dohodu - odstupné 3-násobok PMZ abo 2-násobok PMZ?


Mám z toho dilému

ďakujem za všetky príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marilyn30 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem Vás poprosiť o radu pri vyplatení odstupného a vzniku nároku podľa § 63 ods. 1 písm. b) ZP pre nadbytočnosť zamestnanca ...zamestnankyňa bude končiť rodičovskú dovolenku dňom 29.06.2010 - nastúpi do práce dňa 30.06.2010. Zamestnávateľ sa rozhodol, že od 01.07.2010 jej miesto zruší na org. zmenu pre nadbytočnosť zamestnanca. Zamestnankyňa predbežne chce požiadať o skončenie pracovného pomeru dohodou k 30.06.2010 - pre plynutím výpovednej doby. Zamestnávateľ s tým súhlasí.

    Zamestnankyňa je v prac. pomere od 01.08.2005 - v podstate nemá odpracovných 5 rokov, ale keby jej bola doručená výpoveď tak výpovedná doba sa započítava do odpr. rokov a ona by mala odpracovaných viac ako 5 rokov.

    Moja otázka znie:

    - keby skončila na výpoveď - výpovedná doba má byť 3 - measčná a odstupné 3-násobok Áno.´PMZ, alebo 2- mesačná a 2-násobok PMZ?

    - keby skončila na dohodu - odstupné 3-násobok PMZ abo 2-násobok PMZ? 2-násobok


    Mám z toho dilému

    ďakujem za všetky príspevky
    Odpovede v texte.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Hm dobre a nie to trošku nespravodlivé? ...ešte my napadá mohli by sme jej pri tej dohode vyplatiť aj po vzájomnej dohode 3- násobok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marilyn30 Pozri príspevok
    Hm dobre a nie to trošku nespravodlivé? ...ešte my napadá mohli by sme jej pri tej dohode vyplatiť aj po vzájomnej dohode 3- násobok?
    Môžete.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Tak to je super lebo od včera to riešim s právničkou a tá mi zatiaľ nedala takúto rýchlu odpoveď...lebo kdesi som sa dočítala, že môžeme vyplatiť len zákonný nárok ...ale ja som to brala ako vzájomnú dohodu...ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    marilyn30 Pozri príspevok
    Tak to je super lebo od včera to riešim s právničkou a tá mi zatiaľ nedala takúto rýchlu odpoveď...lebo kdesi som sa dočítala, že môžeme vyplatiť len zákonný nárok ...ale ja som to brala ako vzájomnú dohodu...ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň
    Vy mozete v dohode dohodnut aj 6 mesacne odstupne, ako nahradu za vypovednu dobu + odstupne, na ktore by jej vznikol narok , keby si pockala na riadnu vypoved.
    Zvycajne sa to riesi obojstrannym kompromisom a odstupne sa dohaduje v takychto pripadoch (u serioznych zamestnavatelov ) na 4 mesiace.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Hmm to by bolo správne ale bohužiaľ ja to neovplyvním ...som rada, že sme zlomili šéfa aspoň na ten trojnásobok ale ďakujem

    Skončenie prac. pomeru - pre nadbytočnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.