Zavrieť

Porady

Realitná činnosť na živnosť- stačí len smernica na OOÚ

Ak ako živnostník vykonávam samostatne realitnú činnosť (bez zamestnancov) a len ja mám prístup k osobným údajom potrebným pre obchodný prípad (prevod nehnuteľnosti) a tieto archivujem v papierovej kópii - postačuje mi len smernica o ochrane osobných údajov.

Ďakujem za odpoveď OK Oľga
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Dobrý deň,
    či smernica alebo projekt, to závisí od toho, či existuje prepojenie medzi spracúvanými osobnými údajmi a verejnými sieťami.
    Napríklad, ak komunikujete s klientmi e-mailom, to už je dôvod, aby ste mali bezpečnostný projekt.

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Toto je z webu http://www.dataprotection.gov.sk/

    Na aké informačné systémy sa vzťahuje povinnosť registrácie?

    - Povinnosť registrácie sa vzťahuje na každý informačný systém, v ktorom sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania (vedený v počítači alebo aj v počítači a čiastočne aj v kartotékovej podobe), a zároveň na ktorý sa nevzťahuje niektorá zákonná výnimka.


    -Informačné systémy, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje inými, ako automatizovanými alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania, teda registrácii nepodliehajú. Prevádzkovateľ je však povinný o týchto informačných systémoch viesť evidenciu.



    Nie som právnik, ale ked sa na to pozriem z pohladu jednoosobovej RK - zivnostnika, tak podla mna sa IS nemusi registrovat ak:

    - sa budu zmluvy archivovat v papierovej podobe

    - sa budu zmluvy ukladat v PC bez osobnych udajov
    Ing. Ľubomír Janoška Aj tu platí, aj keď v inej súvislosti, to, čo som písal vyššie. Ak komunikujete s klientmi e-mailom, máte prostriedok automatizovaného spracovania a musíte registrovať IS.
    trevize Rozumiem tomu dobre? Obsah komunikacie s klientom nie je podstatny, podstatny je fakt, ze pouzivam email?
    To, ze ten program umoznuje automatizovane spracovanie predsa neznamena, ze sa nato aj vyuziva. V tom pripade sa musi registrovat kazdy majitel smartphonu. Ci?

    Realitná činnosť na živnosť- stačí len smernica na OOÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.