Zavrieť

Porady

Bonusy

jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Vie mi niekto povedať ako je to teraz z bonusmi, sú naďalej oslobodené od DPH alebo NIE?
Usporiadat
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

To by aj mna zaujimalo.
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

Bonusy sa už neuplatňujú. Pri zľavách sa vždy musí vystaviť faktúra (nie dobropis) s uvedením dokladov, ktorých sa zníženie základu dane týka. Nemusí to byť zvlášť ku každému, môže sa vystaviť ako súhrnný doklad.
0 0
MajkaM MajkaM

MajkaM je offline (nepripojený) MajkaM

je to tak ako hovorí Fajdy, stačí vystaviť jedenu súhrnnú faktúru nap. na konci mesiaca, v ktorej budú uvedené doklady ktorých sa zníženie základu dane týka.
0 0
MURKA MURKA

MURKA je offline (nepripojený) MURKA

pre Fajdyho,


od kedy sa nemôžu robiť dobropisy? Lebo ja mesačne robievam bonusy bez dane ako dobropis. Za máj som ešte nerobila. Platí to od 1.5.2004.

Vďaka
0 0
Trisha22 Trisha22

Trisha22 je offline (nepripojený) Trisha22

Od 1.5. v pripade bonusov sa bonus povazuje za opravu zakladu dane, tzn. vystavuje sa dobropis s DPH .... zo zakona vypadlo ze oprava zakladu dane sa uskutocni pri dodatocnom znizeni ceny zdan.plnenia na zaklade zmeny podmienok dohodnutych pri zdanitelnom plneni, je tam iba znizenie ceny tovaru/sluzby po daňovej povinnosti.
0 0
Jana Ž Jana Ž

Jana Ž

Ako to bude s bonusom za 1. stvrtrok, ked doklad o oprave zakladu dane (byv. dobropis) je vystaveny v maji a dátum dodania je máj. Aj tu bude DPh?
Naposledy upravil Jana Ž : 07.06.04 at 06:54
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Práve som dostala bonus od spol. TESCO (myslím že taký kolos vie čo robí:-))vystavený v 5/2004 za obdobie 4/2004 a je bez DPH. Takže to nie je správne? Teraz fakt neviem.
0 0
MURKA MURKA

MURKA je offline (nepripojený) MURKA

Mne sa to stále s tými bonusmi nezdalo, tak som rovno zavolala panej do Tesca, ako bubú robiť bonusy za máj a odpoveď bola, že bez dane. Tesco písalo dopyt na daňový úrad a oni im povedali, že nejde o zľavu z ceny, ale % u obratu, teda finančný bonus, ktorý je bez DPH. Bonus nepovažujú za zdaniteľné plnenie. paragraf 22, ktorý si každý vysvetľujem inak. Mám mail od Tesca, takže som ani ja nevystavila bonusové dobropisy s DPH. Volám ich finančný dobropis, číslo pôvodnej faktúry tam nedávam a ani DPH. Aj daňový poradca mi potvrdil, že tom môžem robiť, tak ako doteraz.

Mirka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To je geniálne. Ak to platí aj naopak, tj. dodatočné prirážky tiež nie sú zdaniteľným plnením, tak návod na daňový únik z dielne daňového úradu je na svete. Zákazníkovi - fyzickej osobe - predám tovar dajme tomu za polovičnú cenu, k čomu fakturujem DPH. Potom mu dodatočne vystavím doklad o dodatočne vypočítanej prirážke, lebo tú skôr fakturovanú cenu by mal, keby povedzme splnil nejaké ďalšie podmienky - napr. výšku obratu. To on nesplnil, preto mu dám "antibonus". A ten nebude zdanený ?
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Mne prisla faktura z METRA a tak isto je tam fakturovany fixny bonus k 31.5.2004 bez dane.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

My dostávame podobné bonusy za obrat z Anglicka. Asi pred rokom som sa na to pýtala na daňovom úrade a povedali mi, že to mám dávať do exportu vtedy, keď obdržím platbu. Čiže nepovažovali ich za finančnú činnosť, ale počítali sa do obratu, ...

Čo to bude podľa nového zákona ?
Naposledy upravil Viera : 16.06.04 at 11:41
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Vie mi niekto poradit?
2.6.som obdrzala fa za PHM s datumom vyst. 27.5. Text fa :
Na zaklade nam oznamenej zlavy OMV vam dobropisujeme ciastku za obdobie januar, februar,marec.

1. je tato fa vystavena spravne?
2. uctovanie DPH -343/ v mesiaci 05?
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

pomôže mi niekto?
0 0
luky luky

luky je offline (nepripojený) luky

žena
Včera som bola na školení v Bratislave, kde prednášala Ing.Jablonková a podľa nej neexistujú finančné bonusy, len zľava z ceny, čo je podľa nej oprava základu dane a následne DPH, čiže jednoznačne treba urobiť opravu zíkladu dane podľa §25
0 0
MURKA MURKA

MURKA je offline (nepripojený) MURKA

Ešte jedna podotázočka. Síce sa to netýka DPH, ale ako účtujete tieto bonusy.
Ja 311/604 s mínusom.


Vďaka za odpoveď.


Mirka
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
S našim dodávateľom z ČR máme zmluvu o bonuse na odobraté množstvo za celý rok 2004. V zmluve je uvedené, že bonusovú faktúru vystavíme my ako odberateľ do konca 1.štvrťroka 2005. Neviem ako má táto faktúra vyzerať z hľadiska DPH. Viete niekto prosím poradiť? Ide o zľavu z ceny tovaru, ktorú si u nich my nárokujeme, ale keďže je to do ČR neviem či to má byť s DPH alebo bez a či sa to uvádza niekde v priznaní, súhrnnom výkaze... Prosím Vás o radu. Ďakujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jessica
S našim dodávateľom z ČR máme zmluvu o bonuse na odobraté množstvo za celý rok 2004. V zmluve je uvedené, že bonusovú faktúru vystavíme my ako odberateľ do konca 1.štvrťroka 2005. Neviem ako má táto faktúra vyzerať z hľadiska DPH. Viete niekto prosím poradiť? Ide o zľavu z ceny tovaru, ktorú si u nich my nárokujeme, ale keďže je to do ČR neviem či to má byť s DPH alebo bez a či sa to uvádza niekde v priznaní, súhrnnom výkaze... Prosím Vás o radu. Ďakujem.
Ak máš zmluvu o bonuse, tak im vystav faktúru na určenú sumu! Budeš to mať ako odoslanú faktúru na službu, lebo ty im tovar nevyvážaš, a do DPH to vstupuje ako vývoz služieb EÚ- bez DPH!
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Pokial som informovana, myslim ze od januara nemusim robit tu fakturu. Ak mam zmluvu, tak je to pisomna dohoda a v pripade existencie pisomnej hody medzi dodavatelom a odberatelom, sa po novelizacii zakona o DPH doklady k DPH nemusia vystavovat. Rovno na zaklade zmluvy ponizis vynosy alebo naklady podla toho,ci si dodavatel alebo odberatel. Tak mi to teda podala auditorka... Akurat, ze my tieto pisomne dohody nemame a tak ako besna musim nadalej vystavovat dobropisy.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
alušik
Pokial som informovana, myslim ze od januara nemusim robit tu fakturu. Ak mam zmluvu, tak je to pisomna dohoda a v pripade existencie pisomnej hody medzi dodavatelom a odberatelom, sa po novelizacii zakona o DPH doklady k DPH nemusia vystavovat. Rovno na zaklade zmluvy ponizis vynosy alebo naklady podla toho,ci si dodavatel alebo odberatel. Tak mi to teda podala auditorka... Akurat, ze my tieto pisomne dohody nemame a tak ako besna musim nadalej vystavovat dobropisy.
Samozrejme, že podľa toho, ako je postavená zmluva! Ak tam nie je dobropis, tak len nižšia úhrada s odvolaním sa na zmluvu!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
MURKA
Ešte jedna podotázočka. Síce sa to netýka DPH, ale ako účtujete tieto bonusy.
Ja 311/604 s mínusom.


Vďaka za odpoveď.


Mirka
ak je to bonus za tovar tak by to tak mohlo byť. Ináč ja na bonus mám zvlášť analytiku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať