Zavrieť

Porady

Účtovanie v cudzej mene

Ahojte,prosim o radu,
je povinnost viest valutovu pokladnu?Vystavila som fakturu v ceskych korunach v excely,uviedla som tam aj eura aj kurz.Mozem si k tej zahranicnej faktury prilozit fakturu len eurach a len tuto polozku zauctovat do penazneho dennika?Zakaznik nam hotovosť vyplatil hned v den,ked bola faktura vystavena. Nechcem viest valutovu pokladnu kvoli jednej fakture.
A dalsia otazka je ako je to vlastne s preratavanim kurzovych rozdielov na konci roka.Ked mi program vypocita kurzovy rozdiel a urobi uctovne operacie do dennika,v praxi to znamena ze mi preuctuje ceske koruny do eurovej pokladne?Ak ano,preco mi stale ukazuje ceske koruny v pokladni a nie je tam nula.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mariana001 Pozri príspevok
    Ahojte,prosim o radu,
    je povinnost viest valutovu pokladnu?Vystavila som fakturu v ceskych korunach v excely,uviedla som tam aj eura aj kurz.Mozem si k tej zahranicnej faktury prilozit fakturu len eurach a len tuto polozku zauctovat do penazneho dennika?NIE Zakaznik nam hotovosť vyplatil hned v den,ked bola faktura vystavena. Nechcem viest valutovu pokladnu kvoli jednej fakture. Ak si prijala úhradu faktúry v inej mene, tak samozrejme, že si musíš v tejto mene aj zaviť valutovú pokladňu.
    A dalsia otazka je ako je to vlastne s preratavanim kurzovych rozdielov na konci roka.Ked mi program vypocita kurzovy rozdiel a urobi uctovne operacie do dennika,v praxi to znamena ze mi preuctuje ceske koruny do eurovej pokladne?Ak ano,preco mi stale ukazuje ceske koruny v pokladni a nie je tam nula.
    Dakujem
    Kurzové rozdiely na konci roka nie sú o tom, že Ti preúčtuje CZK do pokladne EUR, ale o tom, že Ti zostatok CZK prepočíta na EUR k 31.12. a zaúčtuje sa len rozdiel medzi stavom v EUR vedeným vo valutovej pokladni dovtedy a aktuálnym kurzom s ohľadom na zostatok CZK. CZK Ti v pokladni ďalej ostávajú....

    Mariana001 je offline (nepripojený) Mariana001

    Mariana001
    Dakujem za vysvetlenie.A v pripade,ze som tu hotovost hned v ten den zamenila ako je vystavena faktura,mozem ju prijat v eurach,a nemusim viest pokladnu v ceskych korunach?Alebo aky je najjednoduchsi sposob?A co s dokladom z banky o vymene penazi za eura?A tie ceske koruny,co ostavaju v pokladni si prenesiem do druheho roku?Lebo program mi to automaticky neprenesie.Co mam urobit ak sa ich chcem zbavit?Prosim o odpoved a naozaj polopatisticku.Velmi pekne dakujem.

    Účtovanie v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.