Zavrieť

Porady

ŠFRB predaj bytu.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako mám postupovať pri predaji bytu.Byt je v osobnom vlastnictve nie su viazane na byt žiadne vecné bremená ,okrem ťarchy voči ostatným vlastnikom ,vzhladom na spoločenstvo vlastnikov bytov.Spoločenstvo vlast.bytov požiadalo od Vás ŠFRB požičku na zateplenie a opravu systemových poruch bytoveho domu .Na mojom liste vlastnictva sa však už nachadza plomba .a nový majiteľ bytu si chce kúpu mojho bytu prefinancovať cez Hypotekarny úver . Poraďte mi prosim Vás ako postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Ak máš na byte ťarchu len úver ŠFRB, ten je akceptovateľný pre úvery ponúkané bankami.

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Martin, zhodou okolnosti som tiez v pozicii kupujuceho. Ty ako predavajuci si nemusis robit ziadne starosti (relativne), tie bude mat kupujuci a predseda spolocenstva. Trosku ma metie vsak Tvoja veta: "Spoločenstvo vlast.bytov požiadalo od Vás ŠFRB požičku na zateplenie a opravu systemových poruch bytoveho domu .Na mojom liste vlastnictva sa však už nachadza plomba."

    Znamena to, ze spolocenstvo uz dostalo uver od SFRB a teda je na byt zalozne pravo aj v prospech SFRB, alebo ste uver este nedostali a je to iny zavazok? Predpokladam, ze tak ako predpokladala Elenka, ze je to zalozne pravo v prospech SFRB. V tom pripade ako som uviedol nerob si starosti, banky to akceptuju.

    Ak vsak chces byt poctivec voci kupujucemu, mozes mu povedat, ze bude potrebovat pre banku odkial berie hypoteku, od SFRB suhlas na zriadenie dalsieho zalozneho prava, ktoreho ziadost ma vypracovat a poslat predseda spolocenstva na SFRB (na tento suhlas cakam uz 3 tyzdne). Mozno to ani nie je treba, ale ked uz som mal vsetky doklady pozhanane a malo dojst k zaslaniu podkladov na schvalenie este sa zobudili, ze halo pane, este tuto toto. A tuto toto cakam ako som spomenul 3 tyzdne. Keby som uver nepotreboval, kaslem na vsetky banky. Hlavne, ze maju super-bombasticke reklamy. Drzim palce tak Tebe ako aj kupujucemu. :-)
    Ta plomba sa tyka len zastavanej plochy .uver je schvalený len banka este nie je vybraná.
    Peton to som skopčil z emailu ktorý som posielal pravnikovy ktorý je na ŠFRB. Tu vetu čo Ta miatla

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Aha, tak je to uz jasnejsie. Takze plati tak ako sme s Elenkou uviedli. Proste nema problema. Len treba vela trpezlivosti. Som rad, ze som Ti pomohol.

    jarenka1 je offline (nepripojený) jarenka1

    jarenka1
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Ak máš na byte ťarchu len úver ŠFRB, ten je akceptovateľný pre úvery ponúkané bankami.
    Petom, momentálne mám rovnaký problém, kupujem byt a chcem sa spýtať po akej dlhej dobe si dostal súhlas od ŠFRB na zriadenie dalšieho založného práva a v prospech koho je to dalšie záložné právo zriadené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.