Zavrieť

Porady

úhrada za služby RTVS

Nevie náhodou niekto poradiť v otázke zmätočných paragrafov v zákone 68/2008 o úuhradách za televíziu a rozhlas? Otázka znie, kedy končí povinnosť úhrady pre osobu ktorá zomrela koncom mesiaca 6, ale odhlásena bola formulárom RTVS (Odhláskou) až v siedmom dni nasledujúceho mesiaca. Elektrické hodiny boli tiež prepísané na inú osobu až v nasledujúcom mesiaci po mesiaci úmrtia. Je osoba povinná uhradiť poplatok i za mesiac, kedy už nežila? Túto situáciu vôbec tento zmätočný zákon 68/2008 nerieši...
Ďak. vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    No, dovolil by som si nesuhlasit, ze sa jedna o zanedbatelnu ciastku. Pokial si dobre pamatam, tato mafianska institucia postupovala niekedy pred 2 rokmi v spore o koncesionarske poplatky proti koncesionarom tak, ze z povodne desatkorunovach ciastok boli do dvoch tyzdnov statisicove pohladavky. Ani nevedeli ako...

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    reakcia 2.
    A ...priznam sa, ze velke svetlo si mi do toho nevniesol, lebo v Tvojom citate je zase gumove vyjadrenie - prevodom do posledného dňa príslušného mesiaca. A ktory je to ten - prislusny?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    hanusvas Pozri príspevok
    Nevie náhodou niekto poradiť v otázke zmätočných paragrafov v zákone 68/2008 o úuhradách za televíziu a rozhlas? Otázka znie, kedy končí povinnosť úhrady pre osobu ktorá zomrela koncom mesiaca 6, ale odhlásena bola formulárom RTVS (Odhláskou) až v siedmom dni nasledujúceho mesiaca. Elektrické hodiny boli tiež prepísané na inú osobu až v nasledujúcom mesiaci po mesiaci úmrtia. Je osoba povinná uhradiť poplatok i za mesiac, kedy už nežila? Túto situáciu vôbec tento zmätočný zákon 68/2008 nerieši...
    Ďak. vopred za radu
    Majitelia viacerých domov a bytov budú platiť len za jedno odberné miesto elektrickej energie, teda iba za jeden dom alebo byt. Ľudia musia 140-korunový poplatok uhradiť cez SIPO (sústredné inkaso platieb obyvateľstva) alebo aj bankovým prevodom do posledného dňa príslušného mesiaca.
    Prepáč , ale kvôli takejto sume by som si nejak nervy nerobil .
    Veď ako píšeš úhrady boli odhlásené ....

    http://aktualne.centrum.sk/kultura/m...tml?id=1155345

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    hanusvas Pozri príspevok
    No, dovolil by som si nesuhlasit, ze sa jedna o zanedbatelnu ciastku. Pokial si dobre pamatam, tato mafianska institucia postupovala niekedy pred 2 rokmi v spore o koncesionarske poplatky proti koncesionarom tak, ze z povodne desatkorunovach ciastok boli do dvoch tyzdnov statisicove pohladavky. Ani nevedeli ako...
    hanusvas Pozri príspevok
    reakcia 2.
    A ...priznam sa, ze velke svetlo si mi do toho nevniesol, lebo v Tvojom citate je zase gumove vyjadrenie - prevodom do posledného dňa príslušného mesiaca. A ktory je to ten - prislusny?
    No dobre , desaťkorunová čiastka ...
    Ale od nikoho nedostali ani trt ...Nechci mi povedať , že pri , povedzme prípadnom nedoplatku cca za dva mesiace by si bol ochotný zaplatiť nehoráznu 5-miestnú sumu , sa mi nechce veriť ...
    Lebo v mojom prípade by teda také niečo neprešlo ...

    Čo bolo pred dvoma rokmi , už dávno neplatí ..

    Vidno , že si nečítal všetko a hneď sa srdíš ...
    Veď nečítaj príslušný citát , ale link , odkaz na celý článok ....

    Zasa by som zareagoval , ale nemôžem .....dostanem po prstoch ...

    úhrada za služby RTVS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.