Zavrieť

Porady

Môžu rodičia petíciou žiadať o výpoveď učiteľky v materskej škole?

Dobrý deň, rodičia detí z materskej školy sú nespokojní s prácou jednej učiteľky. Kvôli nej chcú dokonca odísť zo škôlky veľmi obľúbené a dobré učiteľky. Môžeme petíciou žiadať obec o jej prepustenie? Môžu ju na základe petície prepustiť? Oficiálne sa na ňu doteraz ešte nik nesťažoval. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Skúste dať na papier, čo tá učiteľka robí zle, podpísať sa, k podpisu doplniť svoje meno....lebo keď niečo tvrdím, musím to aj dokázať....a dať to k vybaveniu na riaditeľstvo. Pokiaľ by sa s tým nezaoberali, je potrebné do toho zainteresovať aj zriaďovateľa - obecný, mestský úrad, iný zriaďovateľ....
    Prepustenie ako rodičia žiadať nemôžete, to zváži riaditeľ alebo zriaďovateľ.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak hrubo porusila pracovnu disciplinu, mal ju riesit nadriadeny. Peticiu mozete pisat, ale ci nou pochodite, neviem. lebo koli nesympatii medzi ucitelmi a rodicmi by sa vyhadzovat nemalo.Ak si neplni pracovne povinnosti, to treba aj dokazat.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rodičia Petíciou chceme docieliť, aby to nadriadený konečne začal riešiť a nečakal, že "sa to samé" vyrieši. Nechceme prísť o obľúbené učiteľky, ktoré už v takom prostredí nevládzu pracovať.
    Tweety Veď môžete svoju sťažnosť dať jej nadriadenému, v tom vám nič nebráni, ale ani nezaručuje jej výpoveď.
    alaya1 To, ze ju ucitelky nemaju rady, nie je dovodom, aby ju zamestnavatel prepustil. Niekedy ucitelky nemaju rady kolegyne, ktore su viac snazive, ako su ony, pripadne maju lepsie vysledky v praci. N
    epises, co take strasne robi, ze si zaluzi tu peticiu.
    rodičia neprimerane sa správa k deťom, deti sa jej boja, nechcú pri nej spať, idú do škôlky so strachom, nasilu ich kŕmi... je toho viac. a trvá to už desaťročia. a okrem toho robí všetko preto, aby odišli učiteľky, ktoré deti zbožňujú. tak chceme zabojovať.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Určite petíciou nevyriešite jej výpoveď, nespokojnosť s jej prácou musí v prvom rade vyjadriť jej zamestnávateľ a nie rodičia detí. Tie sa môžu sťažovať,ale rozhoduje zamestnávateľ.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ nie ste spokojní s prácou učiteľky - petícia nič nevyrieši. Je potrebné podať podnet zriaďovateľovi, aby si preveril prácu učiteľky. V podnete sa tiež udajú dôvody, pre ktoré je tento podnet podaný. Pokiaľ by sa neuspelo u zriaďovateľa, tak podať vyššie..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Preco zriadelatelovi? ved ten kontroluje riaditela skoly a riaditel svojich zamestnancov. Preco preskakovat riaditela,aj keby poslali staznost zriadelatelovi, ten to posunie riaditelovina presetrenie
    misoft Dôvod je celkom prozaický - riaditeľ vo väčšine prípadov zastáva svojich a tak podnet vyhodnotí ako neopodstatnený.
    alaya1 Moze to tak byt, ale aj nemusi, ale ja by som postupovala tak, ako som uzviedla. mala by som aspon dokaz, ze riaditelstvo nepostupovalo spravne.
      zbaliť

    MUŠKA je offline (nepripojený) MUŠKA

    MUŠKA
    My sme v máji spisovali petíciu s výhradami k práci našej problémovej pani učiteľky a žiadali sme jej odstúpenie. S petíciou sme neuspeli, viac - menej kvôli dokazovaniu, pretože išlo o slovo dieťaťa proti slovu dospelej osoby, čo sa nepovažovalo za dostačujúce. Minulý týždeň sme mali mimoriadne rodičovské (ako ďalší krok boja rodičov) - kde sa už učiteľka konfrontovala s rodičmi pričom jeden rodič priniesol aj lekárske potvrdenia o vyšetrení jeho dieťaťa a viac-menej potvrdila to, čo sme jej všetci vyčítali, že to spravila. V zápisnici sme mali uvedené, že ak spraví ešte jeden priestupok malo by sa to už riešiť výpoveďou. Ale aj tak som skeptická, lebo hoci s ňou nechcú kolegyne ísť do dvojice na školský rok, rodičia sa nonstop sťažujú, vedenie to viac - menej nerieši a čaká, že učiteľka sa zázrakom polepší sama.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Vedenie - to ako riaditeľ? Ak áno - písal som to 10.5.2013 - nie riaditeľovi, ale zriadovateľovi, nie petíciu, podnet. Ak neuspejete, podať vyššie.
    MUŠKA Mal si pravdu! Nakoniec aj nám pomohlo mesto - zriaďovateľ a petíciu sme doplnili o sťažnosti na prešetrenie na základe toho rodička, výsledok: výpoveď dohodou.
    rodičia my sme nakoniec uspeli bolo zvolané mimoriadne obecné zastupiteľstvo a pani učiteľke bola ponúknutá výpoveď dohodou.
      zbaliť

    Môžu rodičia petíciou žiadať o výpoveď učiteľky v materskej škole?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.