Zavrieť

Porady

výživné na manželku-dôchodca

Dobrý deň.
Môj otec 80-ročný opustil moju mamu v čase jej neprítomnosti.S odsťahovaním mu pomáhal syn z prvého manželstva a presťahoval si ho k sebe do Čiech,kde žije so svojou manželkou a synom.Dôchodok mu samozrejme prehlásili do Čiech.Moja mama má ale väčšie výdavky na byt a pod. ako má svôj dôchodok.Platí aj pôžičky na chladničku a TV,ktoré si zobrala ešte včase,keď spolu s otcom žili.Môže mama žiadať prostredníctvom súdu o výživné,aj keď nie sú rozvedení??
Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    áno, môže

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    pepsikova, wagner, Mária27, terezamaria, Lubaba
    5

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Hovorí o tom zákon č. 36/2005 o rodine:

    § 71

    (1) Manželia majú vzájomnú vyživovaciu povinnosť. Ak jeden z manželov túto povinnosť neplní, súd na návrh niektorého z nich určí jej rozsah tak, aby životná úroveň oboch manželov bola v zásade rovnaká. Pri rozhodovaní o určení rozsahu vyživovacej povinnosti súd prihliadne na starostlivosť o domácnosť.

    (2) Vyživovacia povinnosť medzi manželmi predchádza vyživovaciu povinnosť detí voči rodičom.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Lubaba, arizona, terezamaria, veronikasad, Danielle369
    5

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..je potrebné podať žiadosť na súd,kde uvedie všetky nacionálie svoje aj manžela a potom napíše, čo od neho žiada a prečo...podať na súd do podateľne vo 2 kópiách..

    výživné na manželku-dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.