Zavrieť

Porady

Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dík za upozornenie! Navigáciu využívam často, ale o tomto som nevedela.
Keby už naši politici konečne začali riešiť dôležité veci, nie neustále šikanovať vodičov...

Píše sa tam iba o zákaze na čelnom skle. Takže zadné je dovolené?
Asi si GPS nacapím na zadné sklo a budem sa neustále otáčať, to bude určite bezpečnejšie...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

A čo palubné jednotky na výber mýta - tie im na prednom skle nevadia ???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jaros5 Pozri príspevok
Čo poviete na toto ??? Postavené na hlavu!
http://noviny.joj.sk/auto-moto/23-11...-zabudnut.html
Prečo ????

Veď je to normálne .....či .....???

Nech mi nikto nepovie , že na Slovensku / to zdôrazňujem /..... potrebuje až tak GPS ....

Poniektorí vodiči sú tak pohodlní , že by si nastavil ešte aj okrem adresy aj číslo bytu / firmy a poschodie ....

Len tak na okraj , palubná doska je celkom fajn ....

....ale ja zasa Slovensko poznám ....a do zahraničia , to je už ale iné ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Juraj, ja som ho potrebovala napr. keď som šla na prvé poraďácke stretko
kde je napísané, že musím poznať všetky reštiky vo vzdialenejšom väčšom meste?
Je to pohodlnejšie, keď ma pekne naviedlo po malých uličkách, akoby som sa mala vypytovať ľudí pri ceste, nie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

buchač Pozri príspevok
Nech mi nikto nepovie , že na Slovensku / to zdôrazňujem /..... potrebuje až tak GPS ....

Napr. ja a vôbec sa za to nehanbím. A nesmejem sa mužom, ktorí aj na zakrútenie skrutky volajú suseda, alebo ženám, ktoré nevedia prišiť gombík. Prišli sme na tento svet s rôznym "vybavením", ja GPS pre Slovensko nemám v mozočku.
Idem ja pracovať
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Paula Pozri príspevok
Napr. ja a vôbec sa za to nehanbím. A nesmejem sa mužom, ktorí aj na zakrútenie skrutky volajú suseda, alebo ženám, ktoré nevedia prišiť gombík. Prišli sme na tento svet s rôznym "vybavením", ja GPS pre Slovensko nemám v mozočku.
Idem ja pracovať
....ja mám ...

Aj časť google ......
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

buchač Pozri príspevok
Prečo ????
Veď je to normálne .....či .....???
Nech mi nikto nepovie , že na Slovensku / to zdôrazňujem /..... potrebuje až tak GPS ....
Poniektorí vodiči sú tak pohodlní , že by si nastavil ešte aj okrem adresy aj číslo bytu / firmy a poschodie ....
Len tak na okraj , palubná doska je celkom fajn ....
....ale ja zasa Slovensko poznám ....a do zahraničia , to je už ale iné ...
Myslím, že to nie je len otázka pohodlnosti, ale praktickosti a efektívnosti;
Mimochodom, vôbec sa nehanbím priznať, že som aj pohodlný - prečo by som nevyužil možnosť istého pohodlia, komfortu, keď mi to naviac šetrí čas, energie, nervy ...
Vrátim sa však k zákazu umiestnenia navigácie na čelné sklo; Podľa mňa je to totálna blbosť;
Pochopil by som, keby zakázali umiestňovať navigáciu mimo zorný uhol vodiča;
Prosím vás, aké bránenie vo výhlade !!! A čo stierače, spätné zrkadlo, slnečné clony, alebo zacápané predné sklo po pár km jazdy v novembrovej čľapkanici;
Opäť niekto na Slovensku korunoval ľudskú hlúposť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
GPS nemám nepotrebujem a aj keby som ho potreboval určite by som si ho nenamontoval do zorného poľa.Podľa mňa je tento zákon absolútne správny.Na palubných doskách je miesta dosť.
z toho zákona mi nieje celkom jasné či napríklad môže byť na zadnom skle nejaký pajác clony atd.V podstate aj to je zorné pole v spätnom zrkadle.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
a to som premýšľala nad nejakým solídnym pre manžela pod stromček...ale mi to skomplikovali.
buchač, ja mám v hlave niečo iné, nie navigačný /myslím to humorne/. niekedy by som ho potrebovala i vo Vranove.

manžel má tiež dosť zmapované Slovensko, no neraz sa pritrafí , že blúdime v bočných uličkách, ale nemôže každý ovládať všetko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
a to som premýšľala nad nejakým solídnym pre manžela pod stromček...ale mi to skomplikovali.
buchač, ja mám v hlave niečo iné, nie navigačný /myslím to humorne/.
Pekne , pekne ....
niekedy by som ho potrebovala i vo Vranove.
Neverím ....
manžel má tiež dosť zmapované Slovensko, no neraz sa pritrafí , že blúdime v bočných uličkách, ale nemôže každý ovládať všetko.
Netvrdím...
A kde je problém ..?????

Vyhláška Ministerstva dopravy SR varuje pokutou až vo výške 60 eur. A radí umiestniť GPSko buď na palubnú dosku alebo vymeniť auto za vozidlo s tzv. holografickým zobrazovaním v zornom poli vodiča.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Všetko je relatívné- ja som nezablúdil ani v Istanbule, ani v Ríme-ale zablúdil som v Senci...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tu nie to je podstatné, či niekto navigáciu potrebuje alebo nepotrebuje.
Vyhláška hovorí: "Navigačné systémy a im podobné zariadenia pripevnené prísavkou alebo iným podobným zariadením na čelnom skle sa nesmú umiestňovať do zorného poľa vodiča".
Len vyhláška zabudla vysvetliť, čo je to "zorné pole vodiča" a nemožno to nájsť ani v iných predpisoch. Akosi typické pre slovenské zákonodárstvo - nedokonalosť, polovičatosť. Výsledok - v mútnych vodách sa dobre loví. Aspoň pre policajtov. Keby takíto iniciatívny by boli aj pri odhaľovaní zločinnosti...
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Ja myslím, že to nie až tak postavené "na hlavu". Podľa mňa sa kvalitná navigácia vyznačuje hlavne tým, že podľa zvukových pokynov sa dostanete tam kam chcete. Display je skôr určený pre spolujazdca a keď vodič stojí. Chcete povedať, že keď jazdíte napr. v meste a hľadáte adresu, tak stíhate sledovať čo sa deje okolo Vás na ceste a zároveň na displeji??? Ja to teda radšej ani neskúšam. Čo sa týka GPS signálu, dobrá navigácia má bez problémov signál aj pod palubnou doskou, resp.pod autorádiom. Pre mňa je druhé kritérium pre dobrú navigáciu hneď po kvalitne spracovanej mape (nemyslím tým jej zobrazenie na displei, ale verné zachytenie skutočnosti) kvalitný hlasový výstup.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
skonline Pozri príspevok
Ja myslím, že to nie až tak postavené "na hlavu". Podľa mňa sa kvalitná navigácia vyznačuje hlavne tým, že podľa zvukových pokynov sa dostanete tam kam chcete. Display je skôr určený pre spolujazdca a keď vodič stojí. Chcete povedať, že keď jazdíte napr. v meste a hľadáte adresu, tak stíhate sledovať čo sa deje okolo Vás na ceste a zároveň na displeji??? Ja to teda radšej ani neskúšam. Čo sa týka GPS signálu, dobrá navigácia má bez problémov signál aj pod palubnou doskou, resp.pod autorádiom. Pre mňa je druhé kritérium pre dobrú navigáciu hneď po kvalitne spracovanej mape (nemyslím tým jej zobrazenie na displei, ale verné zachytenie skutočnosti) kvalitný hlasový výstup.
Veľmô presnô vystihnutô ....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hm, ja už len k tomu zobrazeniu ....ak idem po mne celkom neznámej ceste, je pre mňa neoceniteľné zobrazenie "tvaru" cesty - najmä ak ma za kopcom čakajú prudké zákruty. (Otázku preventívnej opatrnosti a primeranej rýchlosti teraz neriešim,mám na mysli včasné varovanie).
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
skonline Pozri príspevok
... Display je skôr určený pre spolujazdca a keď vodič stojí...
Ja zase si myslím, že je dôležitá aj vizuálna stránka navigácie, najmä na zložitých križovatkách, kruhových objazdoch. A ak by to bola až taká blbosť, prečo každý výrobca navigácie (prenosnej) ju dodáva aj s prísavkou na čelné sklo, a nie s držiakom pod prístrojovou doskou... Ak idem na neznáme miesto, vtedy potrebujem navigáciu, a nie vždy mám po ruke spolujazdca...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

skonline & buchac - nerieste ci niekto potrebuje GPS.. O tom toto nie je... Ide skor o "sikovnost" nasich zakonodarcov... Ak si teda na palubnu dosku rozprestriem mapu a budem do nej pocas soferovania pozerat, je to OK, lebo nic nebudem mat v zornom poli vodica (ktore nikde nie je definovane, ako tu uz spravne odznelo) a to ze mi napr mapa bude zakrivat napr celu pristrojovu dosku uz nevadi... Z hladiska zakona je to OK.. Tak neviem co je lepsie.. Este ze som automapu nevyhodil...
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

skonline Pozri príspevok
Ja myslím, že to nie až tak postavené "na hlavu". Podľa mňa sa kvalitná navigácia vyznačuje hlavne tým, že podľa zvukových pokynov sa dostanete tam kam chcete. Display je skôr určený pre spolujazdca a keď vodič stojí. Chcete povedať, že keď jazdíte napr. v meste a hľadáte adresu, tak stíhate sledovať čo sa deje okolo Vás na ceste a zároveň na displeji??? Ja to teda radšej ani neskúšam. Čo sa týka GPS signálu, dobrá navigácia má bez problémov signál aj pod palubnou doskou, resp.pod autorádiom. Pre mňa je druhé kritérium pre dobrú navigáciu hneď po kvalitne spracovanej mape (nemyslím tým jej zobrazenie na displei, ale verné zachytenie skutočnosti) kvalitný hlasový výstup.
S tymto by sa dalo suhlasit , az na to , ze ak je niekto zvyknuty sa na to obcas pozriet , iste je bezpecnejsie ak to ma na ociach a nie na kolene spolujazdkyne. Problem vidim hlavne v tom, ze nasi "zakonodarci" si uz robia z ludi takyh idiotov , ze uz snad by bolo aj dobre zopakovat dalsiu sametovu. Tych predtym sme vydrzali 40 rokov , tychto mame niektori tak isto plne zuby po 20-tich. Takato primitivna sikana je jasnym indikatorom toho , aka uroven nam vladne. ( sme si ( nám ) zvolili ).
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Bol by som nerád, keby sa táto téma začala uberať smerom k politizovaniu. resp. nejakej politickej kampani;
Radšej by som privítal nejaký dobrý nápad, ako čo najjednoduchšie (bez vŕtania a lepenia prístrojovej dosky) umiestniť navigáciu.
Napr. Vyhláška nezakazuje používanie slnečnej clony - takže umiestňujem svoj smartfon na ňu; V prípade kontroly ju určite stihnem sklopiť a všetci budeme spokojní - policajti aj ja;
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
to Buchač: Takisto nesúhlasím s tvojim názorom, pretože mne navigácia, ten prístroj s jeho softvérovým vybavením poskytuje omnoho viac, ako navigovanie z bodu A do bodu B, napr. čas dojazdu do cieľa, je orientačný, ale viem ho približne v tom ktorom momente, viem približnú vzdialenosť do cieľa, mám nastavené zobrazovanie nadmorskej výšky a v zimných mesiacoch sa viem prispôsobiť hlavne meniacej sa teplote v závislosti od výšky a tým aj meniacim sa podmienkam. Najazdím ročne cca 85 tis km po slovenských i českých cestách a bez navigácie si neviem predstaviť, nemám čas na blúdenie, zastavovanie, vypytovanie sa na danú ulicu. Neraz sa mi stalo, že ani "domorodci" mi nevedeli poradiť, kde sa taká ulica nachádza. Dosť času stratím pomalými cestami, zápchami, obmedzeniami, obchádzkami... hlavne v Čechách je to niekedy o držku.
Tí, ktorí sú za touto právnou úpravou opäť len potvrdili, čo si myslia: Čo je povolené bohovi, nie je povolené volovi. Potvrdili niečo, čo sami pochybujem, že vo väčšine prípadov budú dodržiavať, pretože ich ochraňuje poslanecká, či akákoľvek iná (kamarátska, kolegiálna, rodinná) imunita... moja otázka znie, či bude bezpečnejšia lietajúca navigácia na sedadle spolujazdca, pretože ako som hľadal, tak som hľadal jednoducho na prístrojovku to nemám ako a ani kde umiestniť....
Naposledy upravil domenico.office : 24.11.09 at 13:04
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať