Zavrieť

Porady

Dotácia vz. fond

Kedy sa v neziskových organizáciách účtuje o tvorbe fondu a kedy o dotácii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Trochu školácka otázka, ale .... tvorba fondu vtedy, keď osobitný zákon /napr. o spoločenstvách vlastníkov bytov, neinvestičných fondoch, nadáciách/ ukladá tvoriť a účtovať nejaký fond. Dotácia vtedy, keď ide o účelový finančný príspevok štátu alebo obce podľa rozpočtových pravidiel.

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    a keď škola na porade rozhodla, že bude od žiakov vyberať peniaze, z ktorých sa bude tvoriť fond, ktorý bude slúžiť na kúpu moderných zariadení na štúdium? neviem to teda zaradiť ani ako fond ani ako dotácia..

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nevieme o akú školu ide, ani kto je jej zriaďovateľom, ani podľa akej legislatívy funguje. S týmto sa treba urýchlene oboznámiť, čo tam nie je uvedené ... to nikto nevymyslí. Pripadá mi nereálne, až nelegálne, aby škola na porade mohla rozhodnúť o tom, čo majú žiaci platiť. A už vôbec mi pripadá divné, že sa majú skladať pre financovanie budúcnosti na viac, než školský rok vopred. Fakt ťažká otázka ... pripadá mi to skôr, ako nejaké vynútené dary, určite nie ani fond, ani dotácia, tie určuje zákon.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.