Zavrieť

Porady

Ošetrovné v POHODE

Ahojte poraďáci,

prosím o súrnu pomoc. Robím mzdy v POHODE prvýkrát. Jeden zamestnanec mal v priebehu júna 2 dni celodenné ošetrenie u lekára. Nahodila som to do položky Neprítomnosť. Nakoľko sa jedná o novú firmu, nemám vypočítané priemerné zárobky a tak som ručne doplnila hodinový priemer. Pri vytvorení mzdy my však vypočíta odpracované dni a označí 2 dni ako OČR, ale nevypočíta k tomu náhradu. Prosím, kde robím chybu.

Zajtra to musím mať OK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Gugel Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    prosím o súrnu pomoc. Robím mzdy v POHODE prvýkrát. Jeden zamestnanec mal v priebehu júna 2 dni celodenné ošetrenie u lekára. Nahodila som to do položky Neprítomnosť. Nakoľko sa jedná o novú firmu, nemám vypočítané priemerné zárobky a tak som ručne doplnila hodinový priemer. Pri vytvorení mzdy my však vypočíta odpracované dni a označí 2 dni ako OČR, ale nevypočíta k tomu náhradu. Prosím, kde robím chybu.

    Zajtra to musím mať OK.
    No, vypadá to tak, že si si poplietla pojmy. Ošetrovné je niečo iné ako ošetrenie u lekára. Chcela si nahrať ošetrenie u lekára. Namiesto toho si nahrala ošetrovné. Za ošetrovné náhradu vypláca sociálna poisťovňa - pre zamestnávateľa ošetrovné znamená ospravedlnenú neprítomnosť v práci bez náhrady mzdy.
    Ošetrenie u lekára je ospravedlnená neprítomnosť v práci, za ktorú patrí náhrada mzdy (platí zamestnávateľ, priemerom pre náhrady na pracovnoprávne účely) najviac za 7 pracovných dní počas roka. Ďalšie dni ošetrenia u lekára (nad počet 7) sú považované za ospravedlnenú neprítomnosť v práci bez náhrady mzdy.

    Gugel je offline (nepripojený) Gugel

    Gugel
    Ďakujem za reakcie, fakt som si to doplietla, nakoľko s tým nemám skúsenosti. A to platené voľnoj nahodím do záložky "Neprítomnosť"?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    endrju Pozri príspevok
    No, vypadá to tak, že si si poplietla pojmy. Ošetrovné je niečo iné ako ošetrenie u lekára. Chcela si nahrať ošetrenie u lekára. Namiesto toho si nahrala ošetrovné. Za ošetrovné náhradu vypláca sociálna poisťovňa - pre zamestnávateľa ošetrovné znamená ospravedlnenú neprítomnosť v práci bez náhrady mzdy.
    Ošetrenie u lekára je ospravedlnená neprítomnosť v práci, za ktorú patrí náhrada mzdy (platí zamestnávateľ, priemerom pre náhrady na pracovnoprávne účely) najviac za 7 pracovných dní počas roka. Ďalšie dni ošetrenia u lekára (nad počet 7) sú považované za ospravedlnenú neprítomnosť v práci bez náhrady mzdy.
    Tu by ma zaujímalo, či je potrebné nahlasovať túto neprítomnosť SP. Mám taký príad, keď zamestnankyňa chodila na injekcie, rehabilitácie počas prac. doby, vyčerpala už v úhrne tých 7 prac. dní., t.j. už to evidujem ako neprítomnosť na pracovisku bez náhrady mzdy. (5 x v týždni navštevovala lekára - odpracovala denne cca 3-4 hodiny, t.j. neodpracovala denne 5-4 hodín.)
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.