Zavrieť

Porady

Čím meriame hodnotu šťastia

obyčajný človiečik
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mysimis Pozri príspevok
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
Hm , staré ...a dosť ...klasika , ale dobrá ...vtipnou formou , ale pravda to je veliká ...

1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
S dojatím som si prečítala tento príspevok, môj záver je konštatovanie - Ty máš svoje šťastie pri sebe. Napriek svojim veľkým problémom si šťastná, lebo si si dokázala láskou vybudovať krásne šťastie, ktoré treba vari naklonovať, aby sa vo svete nestratilo. Želám Ti, aby sa transplantácia podarila a Ty si odchádzala z nemocnice domov ku svojmu šťastiu.
Pre niekoho je šťastím bohatstvo, ale bohaté šťastie je oveľa dôležitejšie a potrebnejšie pre existenciu lásky, rodiny, nádeje a šťastím je byť zdravý.
36 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
No Miška poviem Ti, je to niečo, čo sa nedá ničím vyvážiť. Jednoducho krásny čin, plný lásky a láskavosti.
Zo srdiečka Ti želám, aby Vám to vyšlo, aby Tvoj muž mohol byť darca a Ty príjemca
Láskavosť je viditeľný strom, ktorého neviditeľným koreňom je láska.
26 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mysimis Pozri príspevok
Možno si mnohí pomyslíte, že som zle zaradila uvedenú tému, ale nie je to tak, ak si prečítate môj príspevok do konca, tak to pochopíte. Šťastie je už to, že sme na tomto svete, šťastných chvíľ prežívame niekto viac, niekto menej. "Šťastné dni" sú pre každého v inom ponímaní, niekto hodnotí šťastie materiálnymi vecami, t.j. vlastniť dom, luxusné auto, mať dostatok peňazí, užívať si dovolenky a pod. V mojom ponímaní šťastie je niečo úplne iné. Medzi moje šťastné dni patril deň keď som sa vydala, porodila som syna, po šiestich rokoch dcéru, následne som sa šťastne rozviedla a šťastným bol aj deň keď som stretla môjho priateľa. Ale stále to nie je také šťastie ako ma postretlo tento týždeň. Stalo sa niečo čo určite nie je bežné a nie je to ani bežné. Mnohí tu na porade viete, že som "chorá" /ja sa za chorú stále nepovažujem/, zlyhali mi obličky a som odkázaná na dialýzu. Tento týždeň sa môj priateľ - môj muž objednal na transplantačnej nefrológii na vyšetrenie, lebo mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
...ale dá mojko ...dá ...
Všetko , čo si spomenula beriem tak , ako to podané je , ale ten zvyšok by som už inak ...

...ja by som aj do kategórie zázrakov v dnešnej dobe zaradil ...
15 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
buchač Pozri príspevok
...ale dá mojko ...dá ...
Všetko , čo si spomenula beriem tak , ako to podané je , ale ten zvyšok by som už inak ...

...ja by som aj do kategórie zázrakov v dnešnej dobe zaradil ...
Vidíš Juraj, Ty si vystihol to čo si ja myslím.....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mysimis Pozri príspevok
Vidíš Juraj, Ty si vystihol to čo si ja myslím.....
Hm , hádam aj preto to bude , že viem niečo o tých šťastných zázrakoch ...
7 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Miška, so slzami v očiach som prečítala tvoj príspevok. Mať vedľa seba takého človeka, je šťastie, ale ako napísal Juraj...je to i zázrak.
Prajem Ti z celého srdca, aby sa to podarilo a budem veľmi držať palčeky.
19 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Musím priznať, že mám aj kamarátku, ktorá mi ponúkla tiež svoju obličku, ale žial ona má inú krvnú skupinu ako ja......takže mám zázrak alebo šťastie aj 2x.....
14 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Nedávno som prečítala knihu od Waris Dirieovej Púštný kvet. Veľmi ma zaujali slová Waris a uvedomila som si, že tu do tejto témy sa veľmi hodia.

"Dodnes si cením hodnotu jednoduchých vecí. Každý deň sa stretávam s ľuďmi, ktorí vlastnia krásne domy, niekedy niekoľko domov, áut, lodí, šperkov, ale myslia len na to, ako získať viac, ako keby im tá ďaľšia vec, ktorú si kúpia, konečne priniesla šťastie a pokoj. Ľudia vravia, och, tebe sa to teraz ľahko povie, keď si môžeš dovoliť kúpiť, čo len chceš! Ale ja nechcem nič. To najcennejšie v živote je zdravie. Ľudia si ničia zdravie tým, že si robia starosti pre všetky možné zbytočnosti." (Waris Dirieová)
26 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja by som to este tak povedal, že nie ta oblička je to šťastie. On ti s obličkou daruje aj polovicu svojho života, je ochotny zriecť sa niečoho vzácneho aby si bola zdrava a šťastná. A s tým ti dava aj lasku a tá je pre život veľmi potrebaná. Váž si toho daru a ja Vám obom držám palce a želam krásny a šťastný život plný lásky. A tvoj partneer je dôkaz, že laska nevymrela, laska žije stále...
21 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mysimis máš vzácneho, krásneho, milého priateľa, ktorý pre Teba a Tvoje zdravie spraví čokoľvek. To sa len tak nestáva...nemám slov...veľmi Ti fandím, aby transplantácia bola možná. Dnes som nemala veľmi dobrý deň, ale táto správa ma postavila na nohy wau)))))
20 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Po prečítaní tejto témy, myslím že to nepotrebuje ani komentár, lebo v prvom momente od dojatia ani neviem čo by som napísala ......"jedine krásny čin". Pre priateľa si tým najkrajším slniečkom na svete.

Miška želám Vám zo srdca , aby to všetko vyšlo .
19 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda..ja keď som si prečítala názov témy, skoro som zalomila rukami,božemôj,kto to vie?...
...pri čítaní ma obišli zimomriavky...
..mišík,posielam ti všetkých mojich dobrých anjelov, aby pri tebe stáli,aby sa ti oblička prijala..ver mi,pomáhajú aj mne, už dlho a isto pomôžu aj tebe a budeš zase zdravá,posielam ti silné objatie a držím palčoky...prosím ťa, napíš, kedy sa tá veľká vec bude realizovať,všetci budeme na teba , na vás dvoch, myslieť,aby sa tá transplantácia podarila...a pred tvojím priateľom snímam pomyselný klobúk a ďakujem mu za teba kolenačky...
20 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
mysimis, tak to je teda super bomba spica a z celeho srdca Ti (vam) prajem, aby to vyslo. Keby to ale nahodou aj nevyslo, opat nevadi, lebo vsetko co sa Ti v danej chvili stane, je pre Teba to najlepsie. Ale myslim si, ze to uz davno vies.
Co so tyka toho stastia, ja si myslim, ze si sa o to pricinila najviac Ty svojou dobrotou a srdecnostou, ze si nasla takeho vzacneho cloveka. Ste proste "perfect match". A nie je to podla mna ani nahoda ani stastie. Prajem Vam obom 100x vsetkeho, co si sami prajete.
19 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Miška ... rozkotúľali sa mi slzy po lícach....... Si šťastná žena aj cez všetky prekážky, ktoré ti život nadelil ... musíš mať veľmi dobré a láskavé srdiečko.
Či to už výjde alebo nie jedno je isté .... máš vedľa seba muža, ktorý ti najprv daroval srdce a teraz ti chce darovať nový život. Musí to byť silný muž, ktorý dokáže potlačiť slzy, vyčariť úsmev, potlačiť vlastný strach a starosti, aby ťa mohol urobiť šťastnou... je to krásna definícia šťastia ..... Miška z celého srdca Vám obom to ŠŤASTIE prajem a posielam silné objatie.
19 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Miška, myslím si, že všetko zlé je na niečo dobré, ale v tvojom prípade si myslím, že všetko zlé čo ťa postretlo sa už vyminulo a čakajú ťa len a len lepšie časy. Stretnúť človeka v dnešnej uponáhľanej dobe, ktorý ti len a len z lásky daruje kúsok seba, tak to je obdivuhodné....Pevne verím, že transplantácia sa podarí, obličku tvoje telo príjme a začne ti nová etapa života bez dialýzy a so šťastným pokračovaním....veľmi, veľmi vám to prajem....katka
18 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mysimis, všetko tu už bolo povedané, ťažko hľadám iné slová. Nechcela som skôr reagovať, ja také veci musím najprv rozdýchať, dojímajú ma k neuvereniu. Pripájam sa aj ja ku všetkým vyjadrením veľkej radosti nad tým, že ti svitla nádej, že budeš mať opäť šancu na kvalitný život. Samozrejme sa skláňam pred rozhodnutím tvojho muža, je to ten najkrajší dôkaz lásky, aký ti dal.
Ale to tvoje šťastie je to naozajstné šťastie a čím sa dá merať jeho hodnota? No, asi sa nedá merať, dá sa vyjadriť, cítiť, prežiť. Všetci vieme, že šťastie a láska tvoria pevné puto. Obidvom vám zo srdca želám, aby rovnako ako tvoja duša prijalo aj tvoje telo ponúknutú obličku s láskou.
16 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Mama dá kúsok seba pre svoje dieťa a keď to urobí priateľ, je to úplne úžasné! Prajem Vám, nech všetko dobre dopadne a nech si tu prečítam, aká ste šťastná spolu s vašim priateľom a deťmi. Držím palce!
10 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mysimis Pozri príspevok
...mi ponúkol svoju obličku ako živý darca. Napriek tomu, že nevieme, či mi bude jeho oblička dobrá, považujem to za čosi čo sa nedá nazvať inak ako šťastím. Neskutočne si ho vážim za tento humánny čin a považujem to za najväčšie šťastie aké ma mohlo v živote postretnúť......
...Nikdy nejsme vystaveni situacím, které bychom nezvládli. Pokud musíme čelit náročným zkouškám, vesmír nám vždy posílá někoho na pomoc....
...som si požičala z http://www.silna-zena.cz/clanky/osob...vuzrozeni.html ...vychutnajte si obaja svoju "veľkosť"...
...P.S...dooosť dôverne tieto kroky poznám... otec mojich detí sa pred rokmi obdobne zachoval... úspešne daroval obličku svojmu bratovi v hodine 12-tej...ani dnes neviem slovami opísať... čo to obnáša..........
11 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ďakujem Vám všetkým za podporu a tie krásne slová ktorými ste vyjadrili čin môjho priateľa. Pýtate sa na termíny, takže 25. novembra ideme na základné vyšetrenia a približne do 6-tich týždňov by mali byť výsledky. Medzi tým mňa čaká v januári jedna náročná operácia a následne mi p. primár prisľúbil, že po všetkých prípravách a ak bude všetko ok, tak by ma v lete odtransplantoval......samozrejme, za predpokladu, že mi priateľova oblička bude dobrá....
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať