Zavrieť

Porady

Študenti - manželia

Chcel by som sa opýtať, ako je to s vysokoškolskými študentmi, keby sa chceli vziať. Ja nastupujem do druhého ročníka Bc. štúdia a priateľka do ročníka prvého.
Je to výhodné - nevýhodné? Prečo.. Ako je to s prídavkami na dieťa, ktoré ešte poberajú naši rodičia, prípadne daňovým bonusom.
Ďakujem za všetky odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial ani jeden z vas nie je zarobkovo cinny, stale maju vyzivovaciu povinnost na kazdeho z vas rodicia, rovnako rodinne pridavky dostanu oni a aj danovu ulavu.

    Akonahle sa jeden z vas zamestna, tak prebera vyzivovaciu povinnost aj na partnera, co ale nemeni nic na naroku na RP a dan.ulavu ,a tie maju narok rodicia.

    adamfabry je offline (nepripojený) adamfabry

    adamfabry
    ivka70 Pozri príspevok
    Pokial ani jeden z vas nie je zarobkovo cinny, stale maju vyzivovaciu povinnost na kazdeho z vas rodicia, rovnako rodinne pridavky dostanu oni a aj danovu ulavu.

    Akonahle sa jeden z vas zamestna, tak prebera vyzivovaciu povinnost aj na partnera, co ale nemeni nic na naroku na RP a dan.ulavu ,a tie maju narok rodicia.
    Od augusta minuleho roka som zivnostnik. Ovplyvnuje sa teda nieco? Dakujem velmi pekne za odpoved!

    Študenti - manželia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.