Zavrieť

Porady

Elektrina

Len taká malá otázočka-pretože nemám moc času na hľadanie po iných stránkach,je elektrina od nejakej hodiny večernej pre všetkých odberateľov lacnejšia-či túto výhodu majú len odberatelia so zavedením nočného prúdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ máš "dvojtarifové hodiny" - teda elektromer na dva tarify - je lacnejší. Ale pochybujem, že ty, ako obyčajný odberateľ - domácnosť - máš dvojtarifový. Teda sa počíta rovnako.
    Príklad: dvojtarifový (dve počítadlá VT - Vysoká tarifa, NT - nízka tarifa=nočný):

    jednotarifový (jedno počítadlo):
    Naposledy upravil misoft : 22.11.11 at 22:01

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Prdlajs z elektrárni, bol to "agent" - oblbovač z Energetického centra.

    Prečítaj si toto:
    http://www.porada.sk/t170946-p2-ec-e...co-su-zac.html



    Ak sa necháš "nabulikať", tak čítaj toto:
    http://www.porada.sk/t178650-energet...ie-zmluvy.html

    miroslava23 je offline (nepripojený) miroslava23

    miroslava23
    nie nemáme 2-tarifový ale po poslednom nedoplatku silne rozmýšľame o tom,že si dáme spraviť,lenže neviem s kým sa poradiť,či sa to vôbec oplatí keď naša ročná spotreba bola 2500 kWh a viac míňame el.počas dňa,v noci by bola využitá len pri 100l bojleri
    panamaus 2500 kWh (6,8 kWh denne , z toho bojler 1 - 2,5 kWh ) = cca 500 evri
    ak by ti vyšla úspora do 7 % , tak za rok ušetríš do 35 €
    za 10 rokov 350
    pozri, čo by ťa stálo zmeniť na dvojtarif

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tam sa berie potom druh sadzby podľa odberu a záťaže. Lepšie by poradili distribútori. Dvojsadzbový ako domácnosti asi ťažko dajú.
    Pre úsporu: zistite, čo najviac "žerie" elektrinu - prípadne menšie investície do modernizácie (napr. osvetlenie, regulátory a pod.)

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Zastavil sa u nás chlapík z elektrární že nám umožní podpisom novej zmluvy ušetriť. Počuli ste o tom niečo? Žiaľ musel som odísť a nemohol som sa mu venovať a zistiť o čo ide.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    wabi Pozri príspevok
    Zastavil sa u nás chlapík z elektrární že nám umožní podpisom novej zmluvy ušetriť. Počuli ste o tom niečo? Žiaľ musel som odísť a nemohol som sa mu venovať a zistiť o čo ide.
    ja som s ním vyrazila dvere......nezvyknem nadávať, ale toto Vám bol odborník.........
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona sa dnes nudis? Alebo preco vytahujes vsetky stare temy a odpovedas???
    panamaus Fčera IBA po roku
    teraz po 3 rokoch = starne / nostalgia
    misoft ...alebo mu už očičká neslúžia - tie sivé dátumiky malým písmom nevidí.....
    gogol99 Osveta nikdy nezaškodí :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.