Zavrieť

Porady

nevyplatenie urokov z poistky

mam zivotnu poistku na 25 rokov, s vyplatenim na 4splatky. Po 10 rokoch mi vyplatili dohodnutu sumu, lenze bez urokov. Garancia bola 3,5% rozne. Poslali mi podiel na vynose, smiesnych 21€. Rocne poistenie platim 998€.
Vie mi niekto poradit ako postupovat pri staznosti? Poistovna tvrdi, ze vyplatila co mala.
Som zufaly a nevie ako dalej. Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ach jaj, toto je financna gramotnost v praxi ... ludia kupuju a platia obrovske sumy za nieco comu vobec nerozumeju, nasledne maju nerealne ocakavania a po sklamani nadavaju na niekoho kto za to nemoze ...
    k veci: co si ocakaval ? ze dostanes dohodnutu sumu a este k nej dalsich 3,5% z vyplatenej sumy ? preboha, ved takto to vobec nefunguje !
    3,5% je technicka urokova miera, je garantovana a pocita sa z nou pri vypocte poistneho ... to znamena, ze uz samotna dohodnuta poistna suma v sebe obsahuje 3,5% zurocenie sporivej casti poistneho ... a ten podiel na zisku ? to je DALSI dodatocny vynos NAD RAMEC 3,5% TUM ... t.j. vynos ktory poistovna dosiahla nad 3,5%, napr. ak v danom roku dosiahla zhodnotenie 4%, tak ti pridali 0,5% z aktualnej vytvorenej zivotnej rezervy v tom roku (lebo to je suma ktoru poistovna zhodnocuje)

    a na koniec: poistne ktore platis, v sebe logicky obsahuje aj rizikovu cast poistneho ... t.j. poistne, ktore kryje rizika, nie len sporenie ... a tato cast poistneho sa nezhodnocuje, lebo sa v danom roku spotrebuje na poistne plnenia ... dalej poistne obsahuje aj poplatky ktore sa tiez nezhodnocuju, lebo sa hned spotrebuju ...
    takze nemozes ocakavat ze 3,5% sa zhodnocuje poistne ktore platis, ale len jeho cast, cca 70%, ktora predstavuje sporivu cast poistneho a z ktoreh sa priebezne vytvara rezerva, z ktorej ti poistovna na konci vyplaca dohodnutu sumu ...

    nevyplatenie urokov z poistky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.