Zavrieť

Porady

Čerpanie SF a mzdy

Ahojte všetci.
Prosím Vás spracovávam mzdy v Money a práve sa trápim s čerpaním SF. Zamestnanci dostali od zamestnávateľa preventívne prehliadky, ktoré zaplatil zo SF. V mzde zamestnanca sa to má objaviť v zálohe a v iných nezdaniteľných dávkach alebo nejak inak? Účtovanie bude potom čerpanie: 472/331 a záloha 331/211. A čo potom s faktúrou? Ako ju zaúčtuje?
Veľmi pekne ĎAKUJEEEEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Lina
    Ahojte všetci.
    Prosím Vás spracovávam mzdy v Money a práve sa trápim s čerpaním SF. Zamestnanci dostali od zamestnávateľa preventívne prehliadky, ktoré zaplatil zo SF. V mzde zamestnanca sa to má objaviť v zálohe a v iných nezdaniteľných dávkach alebo nejak inak? Účtovanie bude potom čerpanie: 472/331 a záloha 331/211. A čo potom s faktúrou? Ako ju zaúčtuje?
    Veľmi pekne ĎAKUJEEEEM.
    No neviem, ale keď to dostali, prečo im to chceš dávať do mzdy ? Ja by som asi faktúru zaúčtovala 472/321 ako čerpanie SF, a v prípade, že sa to nemá zdaňovať, tak by som to asi vôbec do miezd nedávala.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lina
    Ahojte všetci.
    Prosím Vás spracovávam mzdy v Money a práve sa trápim s čerpaním SF. Zamestnanci dostali od zamestnávateľa preventívne prehliadky, ktoré zaplatil zo SF. V mzde zamestnanca sa to má objaviť v zálohe a v iných nezdaniteľných dávkach alebo nejak inak? Účtovanie bude potom čerpanie: 472/331 a záloha 331/211. A čo potom s faktúrou? Ako ju zaúčtuje?
    Veľmi pekne ĎAKUJEEEEM.
    Nepoznám Money, ale niečo hádam vymyslíme. Zamestnancom bola na základe dokladu od lekára preplatená z pokladne prehliadka a Ty im potrebuješ preplatenie zdaniť . Tak?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Neviem nájsť odpoveď na môj problém.
    Firma prispieva ZC zo SF na DDP mesačne 852,-Sk. Ako to zaúčtujem?
    náklad firmy 5xx/xx
    čerpanie zo SF 472/xx
    úhrada DDP 325/221
    Vopred ďakujem.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Olgica
    Neviem nájsť odpoveď na môj problém.
    Firma prispieva ZC zo SF na DDP mesačne 852,-Sk. Ako to zaúčtujem?
    náklad firmy 5xx/xx
    čerpanie zo SF 472/xx
    úhrada DDP 325/221
    Vopred ďakujem.
    Nikto nevie?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Aký náklad firmy, keď je to zo SF ?
    Takže iba 472/325 predpis príspevku, 325/221 zaplatenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.