Zavrieť

Porady

WiFi

Ahojte,
mam WiFi DSL router Vigor 2700; nastavene DHCP pridelovanie IP; NAT presmerovanie portu 80 na staticku vnutornu IP adresu IP kamery na ktoru sa cez net pripajam.
Signal WiFi routra je ale slaby a na miesto kde mam WEBku nedosiahne - mam WiFi repeater Gigaset_SE365 ale akokolvek to skusam nedari sa mi to nastavit tak aby to fungovalo.
Viete niekto poradit?
dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Aka je to web kamera? Ten Gigaset pingnes? Neviem ako to mas zapojene, ake ak ten gigaset funguje ako router, tak na nom nastav routu na tu web kameru, a na Vigore zase routu na Gigaset (port 80) - cize budes mat dvojite routovanie. Ale v mode repeater by mal ten Gigaset len zosilnovat signal, len moze tam byt vela nastaveni (nejake filtrovanie, firewall a pod.). Skus to opingat, ako sa to tvari a kde sa dostanes.
    Najprv skus zvnutra ci vidis cez ten Gigaset tu kameru (pripoj sa vo vnutri na Vigor). Ak nie, tak hladaj problem v Gigasete, pripadne sprav to dvojite routovanie.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Tak ako bolo napisane, ak ti ten repeater funguje ako router tak aj tam musis nastavit port 80 forwardovanie. Lebo on nevie kam ma tie pakety poslat ktore pridu na 80-tku.

    MikiBA je offline (nepripojený) MikiBA

    MikiBA
    Ahojte - dakujem za rady. Ten Gigaset mi v zalozke "repeater" ukazuje v polozke WDS - 1link (cize asi napojeny na ten Vigor). Na Wigore je nastavenie forwardovanie portu 80 (a zapnuty DHCP s tym ze na WEBku prideli vzdy staticku 192.168.1.12 podla MAC kamery) - a na Gigasete vypnuty DHCP.
    Skusal som ist s notebookom dalej od Vigoru a blizsie ku Gigasetu ale signal slabol ...

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    MikiBA Pozri príspevok
    Ahojte - dakujem za rady. Ten Gigaset mi v zalozke "repeater" ukazuje v polozke WDS - 1link (cize asi napojeny na ten Vigor). Na Wigore je nastavenie forwardovanie portu 80 (a zapnuty DHCP s tym ze na WEBku prideli vzdy staticku 192.168.1.12 podla MAC kamery) - a na Gigasete vypnuty DHCP.
    Skusal som ist s notebookom dalej od Vigoru a blizsie ku Gigasetu ale signal slabol ...
    Tak tomuto nerozumiem...
    Skus ci to vidis zvnutra (kameru), az potom zvonku siete.

    MikiBA je offline (nepripojený) MikiBA

    MikiBA
    IP Kameru vidim aj z von (cez forwardovany 80 port) -na Vigore nastavene Bridge, na repeateri nastavene repeater

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    MikiBA Pozri príspevok
    IP Kameru vidim aj z von (cez forwardovany 80 port) -na Vigore nastavene Bridge, na repeateri nastavene repeater
    Bohuzial, nie som z tvojej odpovede mudrejsi
    Ked vidis kameru zvonku, tak o co ti ide?

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    On si len mysli že ju vidí z vonku lebo pinguje externý IP.
    Musíš skúšať napr. telnet na port 80 aby di to videl, ping mu tu nepomôže.

    MikiBA je offline (nepripojený) MikiBA

    MikiBA
    Ahojte,

    chcel by som idealne aby mi fungoval ten Gigaset SE365 ako repeater teda len zosilnoval WiFi signal DSL routra Vigor2700 - len neviem ako ich spojit (Gigaset ma nejake tlacidlo na registraciu ale Vigor ju nema)...vedeli by ste mi to popisat ako laikovi? (idealne v krokoch) - ze co mam nastavit na vigor2700 a co na gigasetSE365
    dakujem !

    MikiBA je offline (nepripojený) MikiBA

    MikiBA
    no v manuali je ze "registration button" - co sa tyka WPA zabezpecenia to viem nastavit na repeateri v jeho menu; potrebujem ale spojit VIGOR 2700 s GIGASET SE365 v mode repeater...a neviem ako

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Repeater (opakovac) je zariadenie, ktore dokaze signal prijat (demodulovat) pripadne zosilnit a modulovat na vystupe do anteny a posielat dalej.
    Je to mozne na niektorych zariadeniach spravit na rovnakom kmitocte a z jednou antenou, ale nieje to najidealnejsie riesenie.
    Tvoj repeater asi moc ludi nepozna, preto ti moc nedokazu poradit

    MikiBA je offline (nepripojený) MikiBA

    MikiBA
    dokazete mi niekto aspon poradit ako by sa tento Gigaset dal nastavit ako AP? (aby prijal po ethernete internet od D-Linku a pracoval ako AP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.