Zavrieť

Porady

Právo na nahliadanie do PK a cena kópie PKV

Podľa zákona je katastrálny operát verejný, ako je to v praxi s tým, že prídem na kataster a chcem listovať v pozemkovej knihe, alebo nahliadnuť do nejakej vložky ? Prípadne koľko by som zaplatil za kópiu jednej PK vložky ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ja som pred 10 rokmi kvôli urbáru prelistoval všetky zväzky pozemkovej knihy svojho katastra a robil si výpisky, ktoré používam dodnes. Umožnili mi to v miestnosti pre externých geodetov, aj celý deň a bezplatne, bez známostí. Urobili mi aj kópie, bez overenia iba v cene kopíroania. Najlepšie je opýtať sa v kontaktnej miestnosti ny katastri. Ale musíš vedieť zdôvodniť svoj zámer.

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Máte právo nahliadať, robiť si výpisy a vyhotoviť kópie. Cena kópie z katastrálnej mapy alebo mapy bývalého pozemkového katastra alebo z pozemkovoknižnej mapy alebo mapy určeného operátu, za každú kópiu formátu A3, A4 je € 8,-

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    za nahliadnutie sú 3 eurá , za každých aj začatých 20 parciel, 20 stavieb, 20 bytov alebo nebytových priestorov v rámci jednéhokatastrálneho územia...
    položka 10 sadzobníka správnych poplatkov http://opozemkoch.sk/predpisy/index.php?ic=80

    Právo na nahliadanie do PK a cena kópie PKV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.