Zavrieť

Porady

RZZP a zamestnanec

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Viem že tu už je o tom strašne veľa napísané ale pokiaľ to nájdem tak to veľmi dlho potrvá. Ak som bola zamestnanec časť roka a mala som menšie príjmy ako 47 475,- mesačne a zvyšok roka som bola dobrovoľne nezamestnaná osoba čiže samoplatiteľ musím si podať RZZP? Ďakujem všetkým za Váš čas a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Nemala som ako samoplatiteľ iné príjmy ale dostávala som zo sociálky dávky v hodnote 1500,- Sk a v zdrav.poisť. mi povedali že som si mala platiť zdrav.sama a na sociálke povedali že to platili oni tak teraz neviem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Nemala som ako samoplatiteľ iné príjmy ale dostávala som zo sociálky dávky v hodnote 1500,- Sk a v zdrav.poisť. mi povedali že som si mala platiť zdrav.sama a na sociálke povedali že to platili oni tak teraz neviem.
    Aké dávky zo SP ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Viem že tu už je o tom strašne veľa napísané ale pokiaľ to nájdem tak to veľmi dlho potrvá. Ak som bola zamestnanec časť roka a mala som menšie príjmy ako 47 475,- mesačne a zvyšok roka som bola dobrovoľne nezamestnaná osoba čiže samoplatiteľ musím si podať RZZP? Ďakujem všetkým za Váš čas a odpovede.
    Ako poberateľ dávok v hmotnej núdzi ste poistencom štátu podľa §11 ods.8 písm.p). T.j. nemáte byť prihlásená ako samoplatiteľ a nemáte platiť preddavky. Vybavte si spätne túto zmenu na ZP a zaplatené preddavky by Vám mali vrátiť. RZZP robiť nemusíte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.