Zavrieť

Porady

Prehľad o preddavkoch

Horí mi termín a ja mám prvýkrát v živote pred sebou tlačivo prehľad o zrazených preddavkoch. Účtujem takúto hororovú firmu :

- preddavky na daň z príjmu zo záv. činnosti v r. 2005 nie sú zaplatené vôbec
- predpis miezd mám iba do mája, jún ešte nemajú spracovaný
- vyplatené mzdy sú iba do apríla ...

budem veľmi vďačná za každú radu ako vyplniť tlačivo
Usporiadat
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
martinala
Horí mi termín a ja mám prvýkrát v živote pred sebou tlačivo prehľad o zrazených preddavkoch. Účtujem takúto hororovú firmu :

- preddavky na daň z príjmu zo záv. činnosti v r. 2005 nie sú zaplatené vôbec
- predpis miezd mám iba do mája, jún ešte nemajú spracovaný
- vyplatené mzdy sú iba do apríla ...

budem veľmi vďačná za každú radu ako vyplniť tlačivo
nuž ja by som postupovala takto:

ak by som chcela v prehľade zobraziť pravdu
v prehľade o zrazených preddavkoch za II.Q.2005 by som vyplnila iba zrazené preddavky za mesiac apríľ -riadok 1 /a následne nejaké súčtové riadky, alebo daňový bonus/ a v ostatných dvoch mesiacoch samé nuly.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

tzn., že keď mám v apríli predpis dane 10 151,- to dám do riadku 1 a vyplatený daň. bonus 1092,- do r. 6 ?
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Áno do riadku 6 napíšeš výšku daňového bónusu. V riadku 7 vypočítaš rozdiel dane a daňového bónusu. V riadku 11 napíšeš nulu nakoľko daň neodviedli. Do riadku A napíšeš výšku vyplateného daňového bónusu. Do riadku B napíšeš výšku vyplateného daňového bónusu. Do riadku C napíšeš nulu , nakoľko výška zrazenej dane bola vyššia ako výška daňového bónusu. V riadku D bude takisto nula.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ešte by som sa chcela opýtať ako vyššiel daňový bónus 1.092,-Sk, veď na jedno dieťa je 400,- Sk , tak by to mala byť celá suma.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás nechcem Vám narušiť debatu , ale mám DoVP od 1.4.2005, ktorý má podpísané vyhlásenie , tým pádom sa neplatí žiadny preddavok na daň z príjmu .
Čo sa na mňa vzťahuje ohľadne daňového úradu . Musím aj ja zaslať na DÚ prehľad o platení preddavkov ale nulový . Ak áno , tak do 31.7.2005 ?




Nie je to vlastne ani pre mňa , ale kamarát ma požiadal o pomoc , ale mzdy to nie je moja parketa . Ak môžete tak píšte . Ď.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Áno aj keď vyjde nulový výkaz , musíš ho podať do 31.07.2005 na daňový úrad, inak automaticky daňový úrad vyrúby pokutu za nesplnenie povinnosti vo výške 2000,-Sk . Viem to z vlastnej skúsenosti. Pokiaľ je firma zaevidovaná na daňovom úrade ako platiteľ zo závislej činnosti, musí sa podávať nulové daňové priznanie aj keď už nemá žiadneho zamestnanca. Alebo sa potom musí ako firma odhlásiť na DÚ.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jued
Áno aj keď vyjde nulový výkaz , musíš ho podať do 31.07.2005 na daňový úrad, inak automaticky daňový úrad vyrúby pokutu za nesplnenie povinnosti vo výške 2000,-Sk . Viem to z vlastnej skúsenosti. Pokiaľ je firma zaevidovaná na daňovom úrade ako platiteľ zo závislej činnosti, musí sa podávať nulové daňové priznanie aj keď už nemá žiadneho zamestnanca. Alebo sa potom musí ako firma odhlásiť na DÚ.
jued, prosím napíš mi presne názov toho tlačivka , aby ho mohol za 2.štvrťrok vypísať a zaslať .
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Prosím o radu. Neskoro sme zaslali za celý rok 2004 prehľady o zrazených preddavkoch. Mali sme len brigádnika a nejako nam to uslo. Moja chyba. Znamy mi mal vybaviť na prehladoch taku peciatku aby bolo fajn, ale bohuzial nevyšlo to a vymerali mi pokutu za každý quartál po 2000.-- Sk. Čiže suma sumarum 6.000.-- sk za neskoré podanie. PRosím je možnosť nejakého odvolania aby mi to skresali na tu najnizsiu sadzbu 2000.-- sk? Mám napísať odvolanie vočí Rozhodnutiu?Aký je podľa Vás postup môžu uložiť pokutu 2000.-- Sk za každý quartál? alebo len jednorázovo?Dakujem.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Prosím nájde sa dobrý človek čo mi odpovie na moju otázočku? dakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mne sa stalo, že som ho 2x po sebe odniesla po termíne. Dostala som 2x pokutu 2000 Sk. Rozhodnutie o pokute mi prišlo po roku!!
Nie som právnik, ale ak aj napíšeš odvolanie, nič horšieho sa ti nemôže stať len toľko, že ti ho zamietnu.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dinka,
myslím, že môžeš skúsiť napísať žiadosť o odpustenie, že máš problémy a že ste malá firma, ale v prvom rade to musíš zaplatiť, pretože tam máš termín dokedy to je splatné. Potom budeš čakať na odpoveď DÚ, možno odpustia, alebo ak ste malá firma tak možno aspoň polovicu, ale to môže trvať, takže zaplatiť musíš...
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ďakujem Vám veľmi pekne aj za tú Jóbovu zvesť. Sme malá firma on je vlastne len živnostník a zamestnancov nemá len sem tam brigádnika. Takže mi radíte pokutu zaplatiť a napísať odovlanie. Ináč v tom liste je napísané že odvolanie má odkladný účinok.Prosím nevieš čo to znamená? A porad prosím ešte ako by som to mala zdôvodniť v odvolaní že podniakteľ je v zlej finančnej situácie alebo aké kydy by som tam mala napísať.Dakujem.Ste veľmi fajn.
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

Ak je v liste napísané, že odvolanie má odkladný účinok, znamená to, že termín, ktorý je tam určený, by sa mal v prípade podania odvolania predĺžiť. Takže ešte stále je tu šanca (aj keď nie veľká), že to nebudete musieť platiť, ak odvolanie uznajú. Ale najlepšie by asi bolo odniesť odvolanie priamo správcovi dane, nie na podateľňu a pri tej príležitosti sa opýtať, čo dalej. Takýto postup sa mi už niekoľkokrát osvedčil.

Čo sa týka obsahu odvolania, uviedla by som tam niečo v tom zmysle, že k nepodaniu došlo nedopatrením a ste malá firma, ktorá nemá stálych zamestancov. Určite nezaškodí spomenúť, že sa vám také niečo stalo po prvý krát.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahoj. V tom rozhodnutí je napísané že pokuta je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti tohto rozhodnutia. Proti tomuto rozhodnutiu možno podľa § 35 odst. 14 z. 511/1992 podať odovlanie na DU do 15 dní odo dňa jeho doručenia. Podľa § 46 ods. 9 z.511/1992 odvolanie má odkladný účinok. Vyznáš sa prosím v tom?
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

Pochopila som to takto:
Odvolanie môžete podať do 15 dní od dátumu prevzatia rozhodnutia (dátum na doručenkovej obálke). V deň podania odvolania sa prerušuje 15-dňová lehota na zaplatenie pokuty. Ďalej by to malo pokračovať takto:
a) Daňový úrad uzná odvolanie a odpustí pokutu, čiže neplatíte nič.
b) Daňový úrad odvolanie neuzná alebo pokutu zníži. V tomto prípade lehota plynie ďalej dňom doručenia nového rozhodnutia. Môže sa stať, že v novom rozhodnutí určí inú lehotu, ale keďže proti druhému rozhodnutiu sa už odvolať nedá, odporúčam sumu, ktorú uvedú, zaplatiť čo najskôr.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dianad
Prosím o radu. Neskoro sme zaslali za celý rok 2004 prehľady o zrazených preddavkoch. Mali sme len brigádnika a nejako nam to uslo. Moja chyba. Znamy mi mal vybaviť na prehladoch taku peciatku aby bolo fajn, ale bohuzial nevyšlo to a vymerali mi pokutu za každý quartál po 2000.-- Sk. Čiže suma sumarum 6.000.-- sk za neskoré podanie. PRosím je možnosť nejakého odvolania aby mi to skresali na tu najnizsiu sadzbu 2000.-- sk? Mám napísať odvolanie vočí Rozhodnutiu?Aký je podľa Vás postup môžu uložiť pokutu 2000.-- Sk za každý quartál? alebo len jednorázovo?Dakujem.
ja som tiež takto dostala pokutu, aj ked som napísala, že zamestnanec dostal všetky výplaty až 31.12. - teda preto podávam výkaz až vtedy... napísala som len jedno odvolanie, kde som uviedla čísla všetkých troch odvolaní... prišla mi šalamúnska odpoveď, z ktorej som ja usúdila, že zaplatiť to aj tak treba a môj šéf usúdil, že netreba
0 0
simonka simonka

simonka je offline (nepripojený) simonka

Mám otázku. V prehľade za II.Q 2005 za mesiace 5 a 6 jún nebola odvedená daň. Majiteľ ju odviedol až v auguste. Mám urobiť opravné za II.Q. alebo tieto uhrady zahrnúť v prehľade za III. Q?
ĎAKUJEM.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Môj názor je taký, že odvolanie nepomôže.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Podľa mňa ju dáš do prehľadu vtedy, kedy si ju skutočne odviedla. Tak isto ako v kolonke 1 pises len zrazene preddavky zo "skutocne" vyplatenych miezd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať