Zavrieť

Porady

Výzva z OR SR

Dobrý deň,
nemá niekto skúsenosť s výmazom spoločnosti? IDe o to, že minul.roka som podala návrh na výmaz v.o.s z dôvodu, že spoloč.je neaktívna, nepodáva účt.závierky do zbierky listín a nevlastní žiaden majetok. Máme už len niečo cca 150€ na účte, a nejaké nevyspor.pohľadávky a záväzky. Teraz mi prišla výzva o tom, že máme doložiť stav obchod.majetku , že nemáme cenné papiere, dopr.prostriedky, nehnuteľnosti, stav v pokladni, na účtoch a účtovnú závierku. Moja otázka je, že k akému dátumu to mám všetko zdokladovať??? Majú byť pokladňa a bankové účty nulové? Prosím nevie niekto ako to správne všetko dať dokopy???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    janapill Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    nemá niekto skúsenosť s výmazom spoločnosti? IDe o to, že minul.roka som podala návrh na výmaz v.o.s z dôvodu, že spoloč.je neaktívna, nepodáva účt.závierky do zbierky listín a nevlastní žiaden majetok. Máme už len niečo cca 150€ na účte, a nejaké nevyspor.pohľadávky a záväzky. Teraz mi prišla výzva o tom, že máme doložiť stav obchod.majetku , že nemáme cenné papiere, dopr.prostriedky, nehnuteľnosti, stav v pokladni, na účtoch a účtovnú závierku. Moja otázka je, že k akému dátumu to mám všetko zdokladovať??? Majú byť pokladňa a bankové účty nulové? Prosím nevie niekto ako to správne všetko dať dokopy???
    Ďakujem
    Vo výzve určite je určený termín dokedy je to treba urobiť, resp ozvať sa, alebo dať odpoveď. Obyčajne je to 15 dňová lehota od doručenia výzvy.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    To mi je jasné, ale mne skôr ide o to, že závierku mám zdokladovať k 31.12.11 alebo nejaký iný dátum, aj tie peniaze na účtoch, pokladni k 31.12.11??? alebo dnešný dátum???

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    janapill Pozri príspevok
    To mi je jasné, ale mne skôr ide o to, že závierku mám zdokladovať k 31.12.11 alebo nejaký iný dátum, aj tie peniaze na účtoch, pokladni k 31.12.11??? alebo dnešný dátum???
    ... na vyzve je uvedeny nejaky uradnik tak mu zavolaj ku ktoremu datumu to chcu mat

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    janapill Pozri príspevok
    To mi je jasné, ale mne skôr ide o to, že závierku mám zdokladovať k 31.12.11 alebo nejaký iný dátum, aj tie peniaze na účtoch, pokladni k 31.12.11??? alebo dnešný dátum???
    Určite je nejaký pohyb či už v pokladni, alebo na BU. Ja by som to urobil k poslednému dňu, kedy bol naposledy urobený obrat, dajme tomu 27.4.2012, tak uzávierka by bola k 30.4. 2012 ako uzávierka mimoriadna.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.