Zavrieť

Porady

Konečné stavy v MRP -dos

Čaute Poraďáci...
Kontrolórka z daňového úradu mi dnes povedala, že by potrebovala "karty hmotného majetku". Ako mám zistiť z MRP-dos konečné stavy na účtoch v roku 2004? A ako vlastne tie karty spraviť? Ešte som to nerobila. Ďakujem za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    vierkat
    Čaute Poraďáci...
    Kontrolórka z daňového úradu mi dnes povedala, že by potrebovala "karty hmotného majetku". Ako mám zistiť z MRP-dos konečné stavy na účtoch v roku 2004? A ako vlastne tie karty spraviť? Ešte som to nerobila. Ďakujem za rady...
    Tiež mám tento problém v MRP-Win. Riešim to tak, že si tie karty vystavím ručne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som síce pod Dosom inventárne karty nerobila, ale ja aj teraz keď robím pod Windowsom mám inventárne karty ručne porobené, a pripnuté k nim aj podklady (faktúry, kúpne zmluvy) a tam si zapíšem aj príslušné odpisy.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Inventárnu kartu vieš kúpiť aj v Ševte, ale ak máš PS za rok 2005, vieš si to už pozrieť v MRP-Win stav k 01.01.05. A to z hlavnej knihy analytickej evidencie, keď si zoberieš príslušný účet napr. 022001 a k nemu príslušný účet 082001 (ak si to mala takto robené) 022001-082001=Konečný stav.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Roxana, a v minulom roku si ako robila odpisy, nemala si aspoň karty urobené ručne? Ja si dávam majetok hneď pri zaradení z 041-2 na 022/A keď účtujem v denníku vyvolám si "H" zapíšem do knihy majetku, zaradím podľa skupiny a určím odpisy! Taktiež si tak účtujem aj drobný majetok evidovaný, dám do knihy drobného majetku z účtu 501/A majetok do 30 tis.Sk a mám ho tam v evidencii. Keď mám čas, tak si povystavujem ručne karty zo ševtu, píšem si na ne odpisy a musí mi to súhlasiť každý rok na karty(ručné) a na účty 01,02,07,08. Inak MRP má aj dodatok k programu - Inventárne karty majetku.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    vierkat
    Čaute Poraďáci...
    Kontrolórka z daňového úradu mi dnes povedala, že by potrebovala "karty hmotného majetku". Ako mám zistiť z MRP-dos konečné stavy na účtoch v roku 2004? A ako vlastne tie karty spraviť? Ešte som to nerobila. Ďakujem za rady...
    Vierka ja som si zakúpila v MRP-DOS program "evidencia majetku" a tam sú perfektné karty a aj odpisy. Jediné čo je problém, že sa odpisy nedajú importovať do JÚ. /tá evidencia je pre PÚ/. Ale odpadol mi problém ručného vypisovania.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Konečné stavy k 31,12, 2004 sú aj počiatočné stavy k 01,01,2005. Ku končeným stavom majetkových účtov triedy 0 je potrebné mať analytickú evidenciu a tá je vedená na kartach hmotného majetku. Ak nie sú v počítači vedené, to znamená MRP nemá modul "evidencia majetku", tak potom ich je potrebné urobiť ručne, k tomu uviesť ročné odpisy, konečný stav by mal potom súhlasíť s účtovným stavom.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    anto
    Konečné stavy k 31,12, 2004 sú aj počiatočné stavy k 01,01,2005. Ku končeným stavom majetkových účtov triedy 0 je potrebné mať analytickú evidenciu a tá je vedená na kartach hmotného majetku. Ak nie sú v počítači vedené, to znamená MRP nemá modul "evidencia majetku", tak potom ich je potrebné urobiť ručne, k tomu uviesť ročné odpisy, konečný stav by mal potom súhlasíť s účtovným stavom.
    Anton MRP má modul evidencia majetku, len sa dokupuje zvlášť! A nie každá firma je ochotná ti doplatiť na to, aby si mal rozšírený soft.

    Konečné stavy v MRP -dos

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.