Zavrieť

Porady

Žumpa - vlhké rohy

Dobrý deň, ahojte. Prosím o radu. Pred týždňom mi priniesli žumpu 10m3. Žumpa sa zatial nevyužíva. Avšak rohy stien aj podlahy sú vlhké. Pri osadzani žumpy bolo v jame bahno a trocha vody. Nieje to Poľska žumpa preto mam strach či náhodou nepresakuje alebo nezateká. Trochu pršalo a zatieklo cez poklop takže vlhká podlaha mi je jasne ale viac ma nervujú tie rohy/spoje. Prosím je toto v poriadku? Ďakujem vám za rady.
38A5389D-4EC0-48E8-BF90-5471B02DF4E8.jpg  
F976FC0D-D7CA-4F81-8443-38AA86AAEB9E.jpg  
43DB1CFC-54AD-400D-89D1-7E40DDB97F65.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    zumpa na co? na splasky, bobky a odpadovu vodu? Ak hej, tak ti moze byt uplne jedno, ci presakuje alebo nie, nakolko ak je to zumpa na hovna, tak ti nic nepomoze, vykaly su proste agresivne a casom (max behom 1 az 2 rokov) ti rozozeru cokolvek, co by si tam dal, aby si zabranil priesakom a pripadnej kontaminacii spodnej vody.

    Dalej, ako sam pises toto moze byt sposobene zdvihnutim hladiny vody po osadeni, voda sa dostala dovnutra a teraz vysycha, resp. beton ju casom vypije. Aspon vidis, ci je zumpa osadena rovno. Ale podla toho furt mokreho flaku na druhej fotke mam pochybnosti rovnosti osadenia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    S istotou ti asi nepovie nikto, ale podľa mňa to bude len skondenzovaná voda. Posledné dni bolo veľmi vlhko a dole, v žumpe je chladnejšie, ako vonku, tak vlhký vzduch ti tam skondenzoval.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    máš certifikát o nepriepustnosti žumpy, tak mu ver a netráp sa...

    ostatní si musia pracne navŕtať diery pred uvedením do prevádzky ))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.