Zavrieť

Porady

Zmluva o pôžičke z fondu oprav.

Ahoj.

Na schôdzi sme si 2/3 väčšinou odsúhlasili pôžičku - financovanie u posledných troch bytov výmenu okien z FO . Nemáte náhodou niekto zmluvu o pôžičke , ktorú by som mohol použiť aby sme boli 100% krytý že to uhradia.
Spomínaný vlastníci s tým súhlasia so splatením pôžičky na okná do 3 rokov a tým by sme mali 100% okien pred zatepľovaním vymenených.
Ďakujem Roman.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    U nás bola preto vlčina. Isto Vám to v dome prinesie vyšší efekt, ako peniaze na účte.

    Osobne by som postupoval, presvedčiť 2/3 aby s tým súhlasili. Nie je táto možnosť v zákone, ale nie je zakázaná zákonom.

    No vlastníci bytov, ich štatutár, alebo správca domu, by sa mali zaujímať o to, kto tie okná vymení. Aby sa nestalo, že nebudú okná, ani peniaze.

    Bolo by treba spísať s vlastníkom dohodu, ktorá firna to spraví, do kedy a za akú sumu, prípadne iné veci. Predložiť mu zmluvu a požiadať ho , aby si ju opatril overeným podpisom, jedno, matrika, notár.

    Ak vlastník súhlasí s dohodou a aj s tým, že v prípade akejkoľvek udalosti, prechádza povinnosť splatenia úveru na nového vlastníka bytu.

    V paragrafoch to je, akože, ale nie je. Nie nič zakázané, čo nie je doslovne uvedené v zákone, ako neprípustné, že je to v rozpore so zákonom.

    Ak je dobre spísaná zmluva o pôžičke, dom nemôže prerobiť.

    angels88 je offline (nepripojený) angels88

    angels88
    Ahoj.

    Vlastníci bytov to 2/3 schválili a je to aj podchytené v zápisnici , spomínané 3 byty financie nedostanú ale bude z fondu opráv uhradená výmena a aj ja budem vyberať okná a objednávať. Len som chcel či niekto náhodou nemá zmluvu ktorou by som to vedel podchytiť.
    Dakujem Roman.

    Zmluva o pôžičke z fondu oprav.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.