Zavrieť

Porady

Príspevok na podnikanie (uctovna strata)

Ahojte,

chcela by som sa opytat, ak mam prispevok na podnikanie a podnikam len od juna 2013, a bohuzial som nemala dostatok zakazok, moje uctovnictvo vyzera tak ze do konca kal. roka budem asi v strate.

Co mi hrozi od uradu prace? Je mozne aby som bola v strate a nezobrali mi prispevok, vzhladom na to ze podnikam v cinnosti kde sa netocia nejake obrovske sumy a samozrejme na zaciatku podnikania som mala vydavky a podnikat do konca roka budem len 7 mesiacov co nie je cely rok?

Dakujem za vase odpovede, najlepsie by bolo keby mi niekto napisal aj osobnu skusenost.
veronikasad Zaúčtovala si čerpanie dotácie do POZD ?
sufu Ano cerpanie som zauctovala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    UPSVaR zaujíma len to, na čo a koľko si čerpala z dotácie v súlade s podnikateľským zámerom. Ak si dodržala podmienky dohody a výdavky uvedené v PZ a správne si zaúčtovala príjem dotácie a následne čerpanie, tak je všetko ok. To, že si v strate, to ÚP nezaujíma. To si obhájiš pri prípadnej daňovej kontrole. Takže z ÚP ti nehrozí nič, len nezabudni každý polrok odovzdávať správu, ktorú si povinná odovzdať.
    sufu Pytam sa to najma preto lebo UPSVaR sa teoreticky sprava ako "investor" pri poskytovani tohto prispevku, a ja ak budem ako ich "investicny projekt" stratova tak ci nie je mozne aby mi vzhladom na tuto skutocnost neodobrali prispevok alebo jeho alikv. ciastku.

    Príspevok na podnikanie (uctovna strata)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.