Zavrieť

Porady

Olymp

Ahojte, potrebovala by somporadiť akou zložkou mzdy zadávate pracovníkovi nárok na sedem dní v roku k lekárovi a akou zložkou mzdy všetky návštevy lekára nad 7 dní.
Ďakujem
Usporiadat
Silvia M. Silvia M.

Silvia M. je offline (nepripojený) Silvia M.

Ahoj.
Zamestnancom návštevy u lekára /7 dní na ktoré má ročne nárok/ zadávam kódom 361.
Ak ide k lekárovi nad rámec tohto, berie si buď dovolenku, alebo PN.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Ďakujem, medzitým čo som písala dotaz som bola na školení a tam spomínali, že nad rámec 7 dní je to zložka mzdy A15.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Prosim o radu. Vytlacila som v Olympe potvrdenie o zdanitelnej mzde a miesto rodného cisla tam mám datum narodenia. Robila som to teraz v novej verzii. Ked som vytlacala z inej firmy tak tam mám rodne cislo. Neviete poradit? V personalistike rodne cislo mám zadane.
Dakujem.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

ecompka Pozri príspevok
Prosim o radu. Vytlacila som v Olympe potvrdenie o zdanitelnej mzde a miesto rodného cisla tam mám datum narodenia. Robila som to teraz v novej verzii. Ked som vytlacala z inej firmy tak tam mám rodne cislo. Neviete poradit? V personalistike rodne cislo mám zadane.
Dakujem.
Posúvam.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Skúšala som to , a mne tlačí s rodným číslom. Išla som priamo, nie cez hromadnú tlač, pracujem vo verzii 9.10
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

ecompka Pozri príspevok
Prosim o radu. Vytlacila som v Olympe potvrdenie o zdanitelnej mzde a miesto rodného cisla tam mám datum narodenia. Robila som to teraz v novej verzii. Ked som vytlacala z inej firmy tak tam mám rodne cislo. Neviete poradit? V personalistike rodne cislo mám zadane.
Dakujem.
Nikomu sa nic take nestalo? V jednej firme tlaci dobre a v druhej nie.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte prosím, poradíte mi..
kde si mám nastaviť IČO vo výkazoch preddavkov do VŠZP aby mi vypisovalo do okienok/ číslo platiteľa/ samo, neviem v podniku??? Ďakujem


Ešte, ročné zúčtovanie dane aký je to kód v mzdovej osnove, neviem ho nájsť v tejto novej verzii..
Naposledy upravil svedia : 08.02.09 at 15:15
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

prosím.. kto robí v olympe...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nastavíš si to v bankových účtoch. Vyber si tam účet pre VšZP . A v údajoch bankového účtu máš aj číslo platiteľa. Nezabudni k nemu pridať aj dve nuly na koniec.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A zúčtovanie dane za predchádzajúci rok je na konci kód Z10. Dúfam, že myslíš toto.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Robím výplatu za 01/2009..
teraz pozerám v mesačných výkazoch do SP //tie nové tlačivá//
mi rozpísalo sumy v eurách ale vo vymeriavacích základoch mi dalo aj príklad.. 439,43 ale v odvodoch mi to nejako divne zaokruhľuje na 61,50
13,10
4,30
3,50 a atď... prečo tie nuly?? Ak môžte poradte mi..

teraz som si to prečítala, že.. na 10€c nadol.. že..
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja som sa s tým nejako netrápila..nič mi tie eurové sumy nehovorili...spolieham na to, že mám dobrý softvér.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

a mne vypočítal program v 9.11 príjmy zo závislej činnosti na 6,26 a ked som otvorila prehlad o zrazených preddavkov tak tam načítalo iba 6. Je to správne?
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Ešte som sa chcela poradiť ako by ste riešili taký problém. Máme zamestnanca, ktorý má pracovnú zmluvu na dobu určitu do 31.3.2009. Podľa potreby organizácie zmluva sa v marci sa predlži alebo nie. Problém je však v tom, že je diabetik a chodí každý mesiac jeden celý den a niekedy aj časť druhého dňa na kontrolu k lekárovi -odbery. Čiže už teraz k dnešnému dnu má vyčerpané tri dni. Ak by odišiel tak má už prečerpanu alikvotnu časť. Máme dvojsmennu prevádzku, navrhli sme mu že može to odrobiť popoludní. Jeho reakcie však bola, že po odbere nemože pracovať a že donesie na to aj papier od lekára.
Ako by ste riešili tieto dni vo výplate?
0 0
aknah aknah

aknah je offline (nepripojený) aknah

treba vyuzit hotline krosu, tam poradia ihned 041/7071070, teda ak mas zakupenu licenciu
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

kačer Pozri príspevok
Ešte som sa chcela poradiť ako by ste riešili taký problém. Máme zamestnanca, ktorý má pracovnú zmluvu na dobu určitu do 31.3.2009. Podľa potreby organizácie zmluva sa v marci sa predlži alebo nie. Problém je však v tom, že je diabetik a chodí každý mesiac jeden celý den a niekedy aj časť druhého dňa na kontrolu k lekárovi -odbery. Čiže už teraz k dnešnému dnu má vyčerpané tri dni. Ak by odišiel tak má už prečerpanu alikvotnu časť. Máme dvojsmennu prevádzku, navrhli sme mu že može to odrobiť popoludní. Jeho reakcie však bola, že po odbere nemože pracovať a že donesie na to aj papier od lekára.
Ako by ste riešili tieto dni vo výplate?
Na 7 dní má nárok bez ohľadu, kedy ukončí PP. Po vyčerpaní 7 dní
by som to riešila cez A15-Pracovné voľno zákonné.
Nezabudni prerušiť na SP cez RLFO.
Podrobnejší popis tejto zložky mzdy nájdeš v číselníku mzdovej osnovy,
keď na nastavíš na A15 a stlačíš F1.
Naposledy upravil Aňuška : 09.02.09 at 10:36
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

svedia Pozri príspevok
Ešte, ročné zúčtovanie dane aký je to kód v mzdovej osnove, neviem ho nájsť v tejto novej verzii..
pri generovaní výplaty sa zaškrtne políčko pridať zúčtovanie preddavku na daň a program automaticky preplatky alebo nedoplatky z RZD vysporiada vo výplate
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Prípadne ručne Z10(zúčtovanie dane) a Z15(zúčt. daň.bonusu)
Ale tak, ako radí denisie, je pohodlnejšie.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Ďakujem
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj môžem sa zapojiť do debaty? Teda robím s Olympom prvý krát a neviem prečo mi výkaz do SP zaokrúhľuje všetky sumy na celé eurá, nemalo by sa na desať centy? A prečo mi SF počíta z čistej mzdy? Malo by sa z hrubej nie? Prosím kde a čo mám zle nastavené?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať