Zavrieť

Porady

kontrola finančnej polície

Ohlásila sa mi kontrola finančnej polície podľa zákona 367/2000 o ochrane pred legalizáciou príjmov z tresnej činnosti. Žiadali odo mňa vypracovaný program na ochranu , ktorý musí obsahovať aj obsah a harmonogram odbornej prípravy zamestnancov vykonávanej najmenej raz ročne. Tento bod mi chýbal v mojom programe a žiadajú ho dopracovať. Vedel by mi niekto pomôcť s vypracovaním tohoto bodu ? Poprípade poslať už vypracovaný takýto harmonogram ? Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To je zase čo???? Čo máme ochraňovať?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Darin
Ohlásila sa mi kontrola finančnej polície podľa zákona 367/2000 o ochrane pred legalizáciou príjmov z tresnej činnosti. Žiadali odo mňa vypracovaný program na ochranu , ktorý musí obsahovať aj obsah a harmonogram odbornej prípravy zamestnancov vykonávanej najmenej raz ročne. Tento bod mi chýbal v mojom programe a žiadajú ho dopracovať. Vedel by mi niekto pomôcť s vypracovaním tohoto bodu ? Poprípade poslať už vypracovaný takýto harmonogram ? Ďakujem za pomoc
Darin , a ako sa ohlásili, dostali ste dáky oznam o kontrole , alebo telefonicky . Čo budú kontrolovať ? Preboha ešte aj taká kontrola? Alebo , možno ste niečo vyviedli ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Darin, možno by si nás ostatných trošku ukľudnila, ak by si spomenula v akej oblasti podniká vaša firma, možno sa to týka iba určitého okruhu firiem, dík.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja som počula, že sa to týka napr. firiem, ktoré podnikajú v oblasti realít.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nebude to nejaka chemicka firma a tie nelegeálne príjmy sú z obchodovania s drogami alebo niečo také? Nekontroluje tá fin. polícia aj to či recipročne naväzujú doklady medzi odberateľmi a dodávateľmi? No a tiež to či sú v počítačoch nainštalované legálne programy? Alebo legálne CD-čka?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Darin nás asi naťahuje, pretože som teraz pozerala , že po tom zákone pátrala už 7.7.2005 , bola jej ponúknutá aj pomoc a neohlásila sa . No a teraz tiež mlčí , ale aj napriek tomu určite nás bude zaujímať o čo sa vlastne jedná .


Darin ozvi sa , ak samozrejme to nie je tajné .


http://www.porada.sk/showthread.php?t=10792
Naposledy upravil Zita5 : 28.07.05 at 11:12
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tak ja som sa pozrela na ten zákon 367/2000 a zistila som asi toľko, že naozaj sa to týka len vymedzeného okruhu a to:
Exp.-import. banka, správc. spoločnosť, pošty, Právnicke al. fyz. osoby ktoré vykonávajú dražby, prevádzkovatelia kasín, lotérii, stavk. kancelárii, zmenárne a založne ap.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Takže veľkopestovateľov maku sa to netýka?Fuj,to mi odľahlo
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som sa svojho casu stretla s financnou policiou, ale ziadny harmonogram nepytali. Akurat zistovali, co sme predavali do arabskych krajin. Ked zistili, ze civilny tovar, spokojne odisli. Ked prisli, mali presne informacie o adresatoch obchodov aj financnych ciastkach, ktore nam prisli na konta. Len skontrolovali faktury a JCD-cky a v pokoji odisli.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tak som zase o niečo múdrejšia. Pozrela som si ten zákon a zostala som v nemom úžase. Myslela som si , že poznám iba jednu bonz-povinnosť. A tie pokuty?!
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

bepo
Takže veľkopestovateľov maku sa to netýka?Fuj,to mi odľahlo
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Kde mám ten zákon 367/2000 hľadať ? :-( Chlela by som si ho prečítať a neviem kde hľadať...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
adam
Kde mám ten zákon 367/2000 hľadať ? :-( Chlela by som si ho prečítať a neviem kde hľadať...
hľadaj : www.zbierka.sk
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja som ho našla cez vyhľadávanie na www.jaspi.justice.gov.sk
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Nenašla som....:-( Hm, neviem hľadať....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tak choď cez www.drsr.sk , na takej červenej lište je v ponuke legislatíva. Potom je tam nejaký krátky zoznam a ponuka, že právne predpisy nájdete tu .
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Dostala som na vyhľadávanie predpisov, ale keď vypíšem Predpis.č. 367, nič mi nevyhľadá. Aký mám zadať hľadaný text?, alebo čo napísať do ostatných častí? Boooože som úplne neschopná.....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Napíš len číslo predpisu 367/2000 , ostatné nechaj prázdne, vymaž aj účinnosť. V dolnej časti nechaj fajku len na zákonoch.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Nejde mi to, nič mi nevyhľadá, skúsim to zajtra....možno robím niečo zle...
ďakujem za trpezlivosť...
0 0
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

Dobrý deň. Prepáčte , že som sa neozvala, ale sťahovala som sa a až teraz mi napojili chello. Týka sa to všetkých auditorských a účtovníckých firiem a ešte neviem koho . Robia takú milosť, že vás upozornia kedy prídu, ale neni to ich povinnosť a môžu kľudne prísť námatkovo. Správajú sa slušne a snažia sa vám aj pomôcť , ale myslím si že sa tak správajú len teraz na začiatku, lebo veľa firiem o tom vôbec nevie. Kontorla bola zameraná na plnenie povinností vyplývajúcich z § 6 ods. 1 písm.a zákona 367/2000 Z.z. t.j. na vypracovanie a aktualizáciu programu vlastnej činnosti zameranej proti legalizácii a najmä na to či obsahuje:

1. prehľad foriem neobvyklých operácii podľa predmetu svojej činnosti
2. obsah a harmonogram odbornej prípravy zamestnancov vykonávanej najmenej raz ročne
3. určenie osoby alebo organizačného útvaru, ktorí sú zodpovení za ochranu pred legalizáciou
4. metodiku postupu pri predchádzaní legalizácii a pri jej odhaľovaní
Druhý bod som nemala splnený a dali mi na to 5 dní na dopracovanie a neviem čo tam mam napísať ako to mám spracovať preto som oslovila poradu. Už som písala do porady o pomoc máte pravdu , ale potom sa mi podarilo získať pomoc od jednej auditorky , ale neviem či sa mi vtedy, niekto ozval, keď to viete napíšte mi.Zatial ahojte zajtra mám posledný termín na dopracovanie neviem čo poslať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať