Zavrieť

Porady

Ako platiť?

Mám otázku, mám novinový stánok a ľudia si kúpia napr. 0,25 centový lístok na MHD a chcú platiť 50 euroukou. A preto sa chcem opýtať akou môžu platiť či je to v nejakom zákone zahrnuté, lebo mám tržbu 350 eur za den a to sa nedá každemu rozmeniť. Luda sa rozčulujú že musíme maž a preto chcem vedieť či nie je ohraničená hodnota nákupu a peňazí na platenie. Aby som ich na to upozorňovala. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Hmm... Neviem, nakolko to ma oporu v zakone, ale u nas ma jedna restika na vchodovych dverach velky oznam: "500 EUR bankovky neberieme."

    Ina restika ma zas oznam, ze "za obedove menu nie je mozne platit kartou"...

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Neviem presne, ale mala by si mat potrebnú hotovost. T.j. mala by si vydat aj z 50€ bankovky. Co sa tyka druhe prispevku, necudujem sa ze neakceptuju pri obedovom menu platbu kartou. Banka si z toho strhne svoje poplatky a majitelovi restiky pride menej penazi. Ale ja by som sa tam tym padom najest nesiel. Ja platim vsade kartou.

    wildwind je offline (nepripojený) wildwind

    wildwind
    Pri trzbe 350 eur by to nemal byt problem.. Kazdopadne treba hladat cestu ako vyhoviet zakaznikovi a nie nejake obmedzenia.

    A toto:
    Ina restika ma zas oznam, ze "za obedove menu nie je mozne platit kartou"

    - je strasna hlupost, ved kartu pouzivaju najma solventnejsi, u ktorych je predpoklad ze tam nechaju viac prachov. Holt slovenske podnikanie...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Pokiaľ viem, nie je stanovené zákonom nejaké obmedzenie prijímania eurobankoviek. Ale s výnimkou Národnej banky Slovenska, banky, pobočky zahraničných bánk a pôšt žiadna strana nie je povinná prijať pri akejkoľvek jednej platbe viac ako 50 kusov euromincí.
    Takže tu by sa mal používať "zdravý rozum" a počítať s tým, že mi v malom obchodíku alebo novinovom stánku nebudú mať ráno vydať z 50 eurobankovky za drobný nákup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.