Zavrieť

Porady

UZAVRETIE ROKA V OMEGE!

Poprosila by som niekoho/ pretože som nováčik v Omege/ ako ukončiť koniec účtovníctva v Omege, robím totiž oneskorene daňové priznanie.

Má sa spraviť uzávierka účtovníctva aj DPH a potom aj závierka účtovníctva až potom sa vytláčajú zostavy? A aké zostavy sa vytláčajú okrem súvahy a výsledovky pre daňový úrad?
Potom mám otázku k tlači v Omege vytláča mi všetko len Daňové priznanie vyhadzuje červenú tabuľku mám adobe reader verzia 7
má to niečo spoločné s toutou verziou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    musíš si urobiť uzávierku a,b,d... ale predtým doporučujem spustiť kontrolu účtovania, či tam náhodou nemáš nejaké chyby, vytlač si výsledovku komplexnú, tam zistíš daň, ak nie si teda v strate, daň zaúčtuješ a urobíš ako som vyššie uviedla uzávierky a závierku. Ak si účtovala v cudzej mene, opýta sa ťa ešte pred úplným uzavretím, či má zaúčtovať kurzové rozdiely. Ak áno, tak urobí ti prepočet k 31.12. automaticky a máš uzatvorený rok. Následne si vytlač súvahu za 12 mesiac, výsledovku, denník účtovných zápisov, a ja si tlačím ešte aj knihu analytickej evidencie.. ako prílohu k hlavnej knihe.
    v tlači daňového priznania ti veru neviem poradiť...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Len doplním babenko1, ešte vytlač Poznámky k účt. závierke, ktoré si predtým musíš vyplniť, niečo Ti tam SW doplní automaticky, ale tie textové časti treba.
    Pekný deň...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Áno. Najlepšie IDx. Daň je 591/341. A keď ju nabudúci rok zaplatíš, tak 341/221. A máš to vypárované. Po uzávierkách urob konečný prechod do nového roku, kde už budeš mať účet 701 nulový, pretože budeš mať v starom roku urobenú aj závierku účtovníctva. Ale daj si pozor, v novom roku nesmieš mať žiadne uzávierky, napr. pre DPH typ B a D - program Ťa na to upozorní. Tie najskôr zrušíš, urobíš prechod a uzávierky si nanovo urob.

    UZAVRETIE ROKA V OMEGE!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.