Zavrieť

Porady

Odkopirovanie textov na webe nechranenych autorskym zakonom

Dobry den, rad by som niekoho z Vas poziadal o radu v nasledujucej veci.

Jedna sa o to, ze nasu firmu opustil jeden zo spolocnikov, ktory si nasledne (vlastne este v case ked bol konatelom a spolocnikom nasej firmy) otvoril konkurencnu firmu s uplne rovnakym zameranim. Nasa spolocnost ma vlastnu webovu stranku, z ktorej tento exspolocnik odkopiroval velku vacsinu textov a nasledne ich pouzil na svojej novej web stranke. Autorom textov som ja ako fyzicka osoba. Po tom co exspolocnik skopiroval a pouzil texty na svojej novej web stranke od nas pozaduje aby sme pod trestno pravnym natlakom texty z nasej stranky stiahli. Budem velmi vdacny za akukolvek radu ako postupovat v nasom pripade.

vopred Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podajte ihneď na neho žalobu pre porušovanie autorského práva. Ono sa totiž dá veľmi ľahko zistiť, kedy bola web stránka založená a web doména zaregistrovaná.
    Ak by to on dal na súd - ako by dokázal, že ste VY texty neoprávnene použili, keď by sa dokázalo, že ich on použil neskôr - jednoducho dátumy nepustia....

    Odkopirovanie textov na webe nechranenych autorskym zakonom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.