Zavrieť

Porady

registratúrný denník

vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
Usporiadat
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
drekos
vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
ahoj ak mi dáš mailovú adresu tak ti zašlem asi ako to ma vyzerať
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

drekos
vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
Takto vyzera dennik. Zrucni excelaci to urcite zvladnu.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

veronica
ahoj ak mi dáš mailovú adresu tak ti zašlem asi ako to ma vyzerať
Preco to chces mailovat, vsak to prilep.
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

ik-a
Preco to chces mailovat, vsak to prilep.
veronika ak to máš tak to pošli na Beamihuc@zoznam.sk ak ťa to nebude obťažovať mne tym veľmi pomôžeš. ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ik-a
Takto vyzera dennik. Zrucni excelaci to urcite zvladnu.
ik-a, a to je nejaká kniha čo dostať kúpiť, alebo si ju mám vyrobiť v exceli a listy zakladať do mapky ? Nie je to obdoba knihy došlej pošty ? Ak áno tá nemôže byť ?
Pekný deň želám...
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Pred pár minútami som sa zoznámila s vypracovaným registratúrnym poriadkom, ktorý má niečo ako výrobnú značku a nemôže sa opisovať- ako keď máte R na výrobku a zostala som z toho hotová. Nech nás ochraňuje Všemohúci, ale neverím tomu, že tento národ sa naučí pracovať s registratúrou, iba policajti.V s.r.o. to bude jedna pracovná sila a u SZČO neverím, že to budú robiť. Uričite nie dobre. Ak účtujete externe upovedomte prosím čím skôr svojich klientov, že si to musia robiť sami, nebudete mať na to čas. Dostala som to aj so školením a som veľmi sklamaná, čo vymysleli. Veď oni zo zánkona môžu kedykoľvek prísť ku Vám do firmy a skontrolovať tú kakofóniu, či máte v poriadku. Je to ako keď notárom urobili to zapisovanie sa do centrálneho registra. To isté je vlastne registratúrny plán.Musíte každú jednu korešpondenciu zapísať do registratúrneho denníka s presným smerovaním kde je to uložené, má to značku, nová pečiatka , číslo, a presne uložiť. Teraz si spomnite na malých podnikateľov, ktorí nosia veci na 300 x a vždy s nejakým problémom. Ako už len ich niekto naučí, že to má mať nejakú formu. Neverím. Viem, že bol neporiadok u malých firiem v týchto veciach a že treba vniesť poraidok a systém do práce, ale zostane to opäť na účtovníkoch. Zdravím
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

takže to tak vizerá že aj učtovničky pre seba majú vypracovať registraturny plán, porozumela som tomu dobre
0 0
Purdey Purdey

Purdey je offline (nepripojený) Purdey

Pre mna znamena registraturny dennik: Prijatu a odoslanu postu, Prijate odoslane faktury............pisat vsetky ostatne vytvorene zaznamy ako objednavky, zmluvy, dodaky, ponuky, rozne hodnotenia a analyzy do dennika je uplne stupidne.
Pokial by som vytvoril zaznam ktory by mal pre mna hodnotu ako know-how alebo utajovane skutocnosti tak ho jednoducho nikomu neukazem a ked ho nebudem potrebovat tak ho jednoducho zlikvidujem a basta. To mi nikto nedokaze a nikto na to nemoze prist. Bude jednoducho "šedá" registratúra tak ako je šedá ekonomika.
0 0
Sefcikova Sefcikova

Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

Ja som pred mesiacom kúpila v ševte registratúrny denník - vyzerá to presne ako denník došlej a odoslanej pošty. Začala som do neho zapisovať všetko čo k nám zatiaľ prišlo vrátane faktúr a vrátane odoslanej pošty - nie som si však istá . Dokopy nám ročne príde 60 listov z toho 55 faktúr.
Bola by som rada na názor kto čo zapisuje do RD alebo či máte zvlášť založený denník došlej a odoslanej pošty.
Dík
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Teraz uz tomu vobec nechapem, jedna moja znama, ktora mi pomahala s vypracovanim registrat.planu a poriadku a bola aj na odbornom skoleni mi povedala ze do registraturneho dennika sa faktury ktore pridu do firmy nezapisuju, tak ako to je?? A este jedna otazocka, do registrat.dennika sa zapisuje dosla posla?? A odoslana sa nikde neeviduje?? Takze to znamena ze ked mi pride list, zacnem ho cislovat napriklad 001/2005, atd.,takto to staci??
0 0
habrina habrina

habrina je offline (nepripojený) habrina

účtovníčka-všeobecne
Rada by som všetkým poradila web.stránku www.kros.sk. Majú to tam pekne rozpísané, aj vzory sú tam, aj jednoduché vysvetlenie, ktoré pochopí azda každý.
Pekný deň prajem!!!!!
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

habrina
Rada by som všetkým poradila web.stránku www.kros.sk. Majú to tam pekne rozpísané, aj vzory sú tam, aj jednoduché vysvetlenie, ktoré pochopí azda každý.
Pekný deň prajem!!!!!
Len to nie - pekne ropzpisane ale spatne -tak ako tam popisali co sa ma robit s fakturou to je horor. Priklad ako sa da zviest na spatnu cestu kopec ludi.
Niekto si spatne nastudoval niektore state z knihy pani Mrizovej a p. Kartouza.
Faktury sa v registraturnom denniku neeviduju !!!
Na to je dennik doslych a odoslanych faktur.
Takisto evidovat systemom dosla a odoslana posta je spatne. To sa zase hodi na faktury a nie podania.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

To je hrozne, tak vlastne ako to má byť. Vie niekto zodpovedne a jednoducho poradiť? Tiež som prečítala kadečo, ale čím viac čítam, tým som z toho zmetenejšia. Každý tvrdí, že platí toto a pritom sa jednotlivé tvrdenia natoľko líšia!!! Ešte som s tým nezačala ale som riadne znechutená.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Ja som to celé pochopila tak, že registr.poriadok a plán treba vypracovať a dať schváliť najneskôr do 30.6.05 a najneskôr od 1.1.06 sa podľa neho riadiť. Takže tento rok ešte nič nemusím do reg. denníka zapisovať ? Až od 1.1.06?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Naozaj je to tak?? Ked ano, tak to by len pomohlo...
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

A čo doklady z rokov napr.1993, kedy sa nič takéto evidovať nepožadovalo. Iba bežná účtovná evidencia... To predsa tiež nebude spĺňať podmienky zákona a čo drobní podnikatelia, ktorí niektoré tie doklady už aj zlikvidovali? Ako doložia do archívu zoznam dokladov od začatia podnikania po rok napr. 1995?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
NO..ja mám tiež také info..že registratúru začnem robiť až od 1.1.2006/ dokonca to mám napísané v reg. poriadku, že začína platiť až od toho dátumu / a doklady za roky predtým..len nejako zoradím podľa regist. poriadku a plánu
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Ja osobne sa dosť trápim kvôli tejto registratúre, lebo už máme iba mesiac na vypracovanie. Dosť ma znepokojuje aj to, že u nás to asi vypracuje firemný právnik (ktorému som ja musela pripomenúť že taký zákon existuje). On mi povedal, že sa nemám zaoberať takýmito vecami a že ja sa mám starať o to, aby v účtovníctve bolo všetko v poriadku. Takže neviem vôbec, aký budeme mať reg.poriadok a plán a to už vôbec neviem, ako budeme používať reg.denník - od neho vysvetlenie asi nemôžem očakávať.
0 0
martinka martinka

martinka je offline (nepripojený) martinka

Ahojte. Nechapem, ale mna vobec netrapi vypracovanie registrat. poriadku a planu. Vo stvrtok som bola na skoleni a archivarky nam fakt vysli v ústrety! Mame sa vsetci, ktorí chceme dostavit na štátny archiv uz s vypisanym tlačivom - žiadosťou a oni nam poskytnu vypracovany plan. Povieme len v akej oblasti podnikame a aké činnosti vykonavame a k tomuto nam daju uz vsetko vypracovane. Ak budete mat tam nieco naviac tak si to vymazete alebo doplnite ak vam tam nieco bude chybat. Kolegynka odvedla uz tam skočila a tak to bolo super vypracovane, ze ani nic nemusela doplňať!
Tak to aspoň robí Štátny archiv pobočka Prešov.
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

nikulik
Teraz uz tomu vobec nechapem, jedna moja znama, ktora mi pomahala s vypracovanim registrat.planu a poriadku a bola aj na odbornom skoleni mi povedala ze do registraturneho dennika sa faktury ktore pridu do firmy nezapisuju, tak ako to je?? A este jedna otazocka, do registrat.dennika sa zapisuje dosla posla?? A odoslana sa nikde neeviduje?? Takze to znamena ze ked mi pride list, zacnem ho cislovat napriklad 001/2005, atd.,takto to staci??
Faktury eviduj tak ako do teraz a je to v pohode.
Dosly list zapises 001/2005 a na liste ktorym budes odpovedat v kolonke Nase cislo uved tu 001/2005 a hotovo.Odpoved priloz k doslemu listu a uloz sposlu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať