Zavrieť

Porady

Licencna zmluva - len elektronickou formou

Zaujimalo by ma, ci je mozne pravne uzavriet licencnu zmluvu vyhradne elektronickou formou? Myslim tym, ci staci, ked podnikatel vyvesi licencnu zmluvu so vsetkymi nalezitostami na internet a umelec, ktory mu chce licencovat dielo, klikne na SUHLASIM (cim vyjadri svoju volu licencovat mu dielo), alebo si musia vymenit zmluvy s podpisom (aj ked len naskenovanym), alebo taketo nieco nie je mozne elektornicky vykonat a fyzicky podpis je nutny.
misoft Právne ti neporadím, ale moja skúsenosť: sem-tam hodím obrázky z iného webu, ktoré vytvoril iný človek (koláže s vlastnými fotkami). Požiadal som ho e-mailom o súhlas, odpovedal tiež e-mailom. Ten mám uložený - súhlas mám v tejto forme.
1martin tak medzi vami dvoma to zrejme staci, ale co v pripade, ak by dotycny podnikatel takto licencoval diela od viacerych umelcov, a na zaklade toho, by prevadzkoval svoj biznis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Licencna zmluva - len elektronickou formou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.