Zavrieť

Porady

Rozhodnutie bez podpisu.

Dobrý deň.
Dostal som rozhodnutie Uradu Prace a Soc.Veci a Rodiny. Je síce opečiatkované ale chýba tam podpis vedúceho pracoviska. Je to rozhodnutie právoplatné? Lebo sa chcem odvolať. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
buchač Hm..
Nemyslím si, že podpis nejako ovplyvní rozhodnutie.
Ak je rozhodnutie v poriadku, tak odvolanie sa LEN kvôli chýbajúcemu podpisu nemá význam.
chuty Nechcem sa odvolavať pre chybajuci podpis, ale pre obsah. Ja len či je pravoplatne, či nemam žiadať nové podpisane rozhodnutie.
fortunka Poviem ti tak, SOI dava pokuty za to ked rozhodnutie o reklamacii nema podpis .. a jej jedno co v tej reklamacii je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Správny poriadok
    § 47
    Náležitosti rozhodnutia
    (1) Rozhodnutie musí obsahovať výrok, odôvodnenie a poučenie o odvolaní (rozklade). Odôvodnenie nie je potrebné, ak sa všetkým účastníkom konania vyhovuje v plnom rozsahu.
    (2) Výrok obsahuje rozhodnutie vo veci s uvedením ustanovenia právneho predpisu, podľa ktorého sa rozhodlo, prípadne aj rozhodnutie o povinnosti nahradiť trovy konania. Pokiaľ sa v rozhodnutí ukladá účastníkovi konania povinnosť na plnenie, správny orgán určí pre ňu lehotu; lehota nesmie byť kratšia, než ustanovuje osobitný zákon.
    (3) V odôvodnení rozhodnutia správny orgán uvedie, ktoré skutočnosti boli podkladom na rozhodnutie, akými úvahami bol vedený pri hodnotení dôkazov, ako použil správnu úvahu pri použití právnych predpisov, na základe ktorých rozhodoval, a ako sa vyrovnal s návrhmi a námietkami účastníkov konania a s ich vyjadreniami k podkladom rozhodnutia.
    (4) Poučenie o odvolaní (rozklade) obsahuje údaj, či je rozhodnutie konečné alebo či sa možno proti nemu odvolať (podať rozklad), v akej lehote, na ktorý orgán a kde možno odvolanie podať. Poučenie obsahuje aj údaj, či rozhodnutie možno preskúmať súdom.
    (5) V písomnom vyhotovení rozhodnutia sa uvedie aj orgán, ktorý rozhodnutie vydal, dátum vydania rozhodnutia, meno a priezvisko fyzickej osoby a názov právnickej osoby. Rozhodnutie musí mať úradnú pečiatku a podpis s uvedením mena, priezviska a funkcie oprávnenej osoby. Osobitné právne predpisy môžu ustanoviť ďalšie náležitosti rozhodnutia.
    (6) Chyby v písaní, v počtoch a iné zrejmé nesprávnosti v písomnom vyhotovení rozhodnutia správny orgán kedykoľvek aj bez návrhu opraví a upovedomí o tom účastníkov konania.
    (7) Osobitné zákony ustanovujú, v ktorých prípadoch sa rozhodnutie, ktorým sa účastníkovi konania v plnom rozsahu vyhovuje, len vyznačí v spise a účastníkovi konania sa namiesto písomného vyhotovenia rozhodnutia vydá osobitný doklad alebo poskytne plnenie.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    branislavp, Kabaka123, chuty, Ing. Ľubomír Janoška, Dav, misoft
    6

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Odvolaj sa, aby si to stihol. Zároveň ich môžeš upozorniť na chýbajúci podpis, prípadne žiadať rovnopis s podpisom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chuty Ďakujem za odpoveď. Odvolal som sa. Zároveň som bol žiadať u vedúceho podpis na rozhodnutie, aby bolo právoplatné, že sa chcem odvolať na podpísane rozhodnutie. Išiel do spisu vyhľadať podpísanú kópiu. A tu tam nenašiel. Vedúci pracovník mi chýbajúci podpis doplnil a odporučil mi sa čím skôr odvolať. Čo si mám o tom myslieť.
    Mária27 že človek je tvor omylný
    misoft .... chybička se vloudila.....
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Podpis je nutný na každej listine. Ak podpis na listine chýba, tak by na listine okrem pečiatky malo byť vypísané meno a priezvisko so skratkou v.r. - vlastnou rukou. Doporučujem zavolať na úrad. Asi sa úradník veľmi ponáhľal, alebo už platia iné pravidlá v písomnom styku.

    Rozhodnutie bez podpisu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.