Zavrieť

Porady

Prispevok na podnikanie a sucasne spolocnik s.r.o.?

Dobry den, chcem sa spytat ci je mozne dostat prispevok na podnikanie a zaroven byt spolocnikom v s.r.o.?

Dakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad si evidovaný na UP ?
rossoner87 ano..od januara som evidovany na urade prace a chceme s 2 kamaratmi zalozit s.r.o. v ktorej by som bol spolocnik a zaroven konatel..popri tom si chcem otvorit zivnost na ktoru by som chcel poziadat o prispevok na podnikanie..je to mozne??
veronikasad doporučujem s.r.o. zakladať až po získaní príspevku na podnikanie.
rossoner87 mohol by s tym byt nejaky problem? ak by som aj zacal figurovat v s.r.o. az po ziskani prispevku tak nemozu mi ten prispevok potom spatne odobrat??
veronikasad Po získaní príspevku nie, ak budeš živnosť prevádzkovať v súlade s podn.plánom.
Spoločník sa pre účely zákona o službách zamestnanosti považuje za SZČO a mohlo by sa stať, že ťa vyradia z evidencie pred získaním príspevku. Za určitých okolností sa to dá obísť, ale chce to veľa nervov obhájiť si to pred byrokraciou úradníkov.
rossoner87 dakujem velmi pekne za odpoved ak tomu spravne chapem tak idelane bude zostat na urade prace pocas celeho toho procesu schvalovania prispevku, absolvovat skolenie, obhajit podnikatelsky zamer pred komisiou..po schvaleni prispevku budem vyradeny z evidencie a az potom zacat riesit veci ohladne s.r.o.
avalik Aky prispevok? Pre koho? Splocnika na zalozenie zivnosti alebo pre sro?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prispevok na podnikanie a sucasne spolocnik s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.