Zavrieť

Porady

Príspevková organizácia

prosím o radu,
sme príspevková organizácia zriadená obcou popri hlavnej činnosti máme aj podnikateľkú činnosť. Vyplýva z nejakého zákona predpisu,výnosu, že je potrebné mať zriadený bankový účet, ktorý bude slúžiť na podnikateľkú činnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Pozri si zákon o rozpočtových pravidlách č. 523/2004 Z.z. § 28 odst.1 a 2.
    Odstavec 1 ) Výnosy a náklady na podnikateľskú činnosť sa nerozpočtujú a sledujú sa na samostatnom mimorozpočtovom účte.
    Odstavec 2 ) Náklady na podnikateľskú činnosť musia byť kryté výnosmi z nej. Výnosy a náklady na túto činnosť sa nerozpočtujú a sledujú sa na samostatnom účte.
    Velmi pekne ďakujem za odpoveď. Citáciu tohto zákona poznám, len som nevedela či sa myslý účtovný účet a či bankový. Z tvojej odpovedi je mi zrejmé, že aj účtovný aj bankový.Ja tých problémov mám viac. Ak budeš ochotná rada by som sa o nich poradila.

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Obecný podnik služieb Pozri príspevok
    Velmi pekne ďakujem za odpoveď. Citáciu tohto zákona poznám, len som nevedela či sa myslý účtovný účet a či bankový. Z tvojej odpovedi je mi zrejmé, že aj účtovný aj bankový.Ja tých problémov mám viac. Ak budeš ochotná rada by som sa o nich poradila.
    Ak budem vedieť rada poradím, ale musím Ťa upozorniť na etiketu porady. Nemali by sme si vynucovať odpovede od konkrétych poradákov, aby sme tým neurazili ostatných. Nerob si z mojej poznámky veľký problém aj ja som na začiatku tento bod etikety porušila.
    Teda pýtaj sa, veď všetci sa tu spoločne učíme a opakujeme si to čo vieme, alebo pripomenieme si to čo už sme pozabúdali.

    Príspevková organizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.