Zavrieť

Porady

Pamätáte si ho ešte?

Remeselník,stavbár.
IMG_6398 II.jpg  
Prvý deň v škole? Naša ratolesť nastúpila bude to potechy.
Naposledy upravil Dav : 04.09.10 at 09:22
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Nas Jakub ma 15 r., ale pamatam si ten prvy den v skole. Lebo to bol nadlho ten posledny, kedy som nemusela pocuvat ako sa mu nechce chodit do skoly. Vcera isiel prvykrat do novej skoly a dnes znovu prisiel vytuzeny den - rano vyzeral, ze sa tam tesi. Doteraz totiz chodil do chlapcenskej triedy, mali len jedno dievca. Teraz zatial nevie v akej bude triede, ale na 5 tried je asi 20 chalanov, takze sa celkom tesil. Tak si to vychutnavam, lebo ked sa zacnu ucit, pride to asi do starych kolaji
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Pamatam si ho. Bezali sme, otec ma tak tahal za ruku, ze som viac menej zohravala ulohu šarkana. No a samozrejme som došla neskoro. Neskore prichody vsade sa so mnou tahaju uz cely zivot.

Obrovska kabela na chrbte, vnutri horalka s bananom, a strasne som bola nahnevana ze nas po pol hodine poslali domov.... Nač som sa tam trepala vobec?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

220870 Pozri príspevok
Prvý deň v škole? Naša ratolesť nastúpila bude to potechy.
Paci sa mi ten chlapec v prvej lavici v cervenom (vlavo).... Znechuteny zivotom uz v prvy den

Oprava: Vsetci na tej fotke vyzeraju ako keby tam sedeli v nedelu poobede, a bez obeda....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
zk24 Pozri príspevok
Paci sa mi ten chlapec v prvej lavici v cervenom (vlavo).... Znechuteny zivotom uz v prvy den

Oprava: Vsetci na tej fotke vyzeraju ako keby tam sedeli v nedelu poobede, a bez obeda....

..tieto detičky sú v škole z donútenia...ale výrazy na tvárach sa nemenia-lebo my, čo chodíme do školy dobrovolne sa tvárime presne takto isto...čím to asi bude?..
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pepsikova Pozri príspevok
..tieto detičky sú v škole z donútenia...ale výrazy na tvárach sa nemenia-lebo my, čo chodíme do školy dobrovolne sa tvárime presne takto isto...čím to asi bude?..
Prvaci prvy den? Neviem, za mojich "starych" cias sme sa do skoly tesili. Teda aspon kym sme boli prvaci.... ale tak asi akurat pismena "A" a "B". Od "céčka" to začala byť uz nuda zas.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..pamätám si môj prvý deň v škole...nevedela som sa dočkať..biele silonové šatočky, podkolienky, sandálky, na chrbte taška..sklamanie hneď v prvom okamihu,lebo súdružka učiteľka povedala, že sme malí hlupáčikovia a ona nás všetko naučí..a jasné,ja, najmúdrejšia, som vykríkla z poslednej lavice, že veru ja som neni žiadna sprostá, ale sprostá je ona...bola som prvá v prvej triede, čo mala poznámku...
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ludia, dajte nejake foto zo skolskych cias (prvackych).... ja ziadne nemam, iba z maskarneho plesu

Ale skoro vsetci mali fotky z lavice, vzadu prezident a vlajka, ziak so slabikarom a na pioniera....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pepsikova Pozri príspevok
..pamätám si môj prvý deň v škole...nevedela som sa dočkať..biele silonové šatočky, podkolienky, sandálky, na chrbte taška..sklamanie hneď v prvom okamihu,lebo súdružka učiteľka povedala, že sme malí hlupáčikovia a ona nás všetko naučí..a jasné,ja, najmúdrejšia, som vykríkla z poslednej lavice, že veru ja som neni žiadna sprostá, ale sprostá je ona...bola som prvá v prvej triede, čo mala poznámku...
Ja som sa tiež vyznamenala hneď ked som pani "sudruzku" ucitelku pozdravila cez prestavku na chodbe: "Čau Béďo"...

Vzala to s humorom.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zk24 Pozri príspevok
Ludia, dajte nejake foto zo skolskych cias (prvackych).... ja ziadne nemam, iba z maskarneho plesu

Ale skoro vsetci mali fotky z lavice, vzadu prezident a vlajka, ziak so slabikarom a na pioniera....
tak to musime pohladat a naskenovat. Skusim nieco najst, tusim sme tam ako Iskricky
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

tak moja spomienka asi neprekonala žiadnu, doteraz vyjadrenú..
mala som spolužiaka v prvej triede a ten v rokoch 50-tich povedal učiteľke, keď sa nás pýtala na čo sme sa najviac tešili do školy
"ja na to, že tá moja učiteľka je riadna p..." ako povedal ocko ..
Jasné, že význam slova sme vtedy my nechápali..ale pri každej stretávke sa radi na tom pobavíme.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Môj syn bol včera pasovaný za prváčika na ZS, takze sa tešil že si ich pani učitelky ozdobili mašličkou a pán starosta MČ im dal knihu s venovanim. tak sa tešil aj na dnes, zatial si to chvali, len asi ak začne drina-učenie-bude horšie...neviem....možno nas prekvapi....
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No môj syn už vstúpil do maturitného ročníka, ale aj dnes mám v živej pamäti jeho prvý deň v škole.
Ich pani učiteľka bola už tesne pred dôchodkom, takže s kozliatkami si užila viac než dosť.
Až tak, že keď sa prihovárala svojim nováčikom a aj nám rodičom, skoro celé vety sla-bi-ko-va-la...
Ako tak slabikovávala a v polovičkách slov sa nadychovala a mentorsky po-kyv-ká-va-la hla-hlávkou, my ro-rodičia sme z toho mali riadny šo-šok .

Na naše prekvapenie títo somárikovia v druhom ročníku dostali novú pani učiteľku.
Tá bola čerstvá absolventka VŠ a namôjdušu prvý raz ako som ju videla, mala som pocit, že je deviatačka. Jeden spolužiak sa na konci druhého ročníka pri odovzdávaní vysvedčenia svojej pani učiteľky opýtal, či naň počká kým vyrastie, všetci chlapci v triede boli do nej zamilovaní.

Joj, či sú len milé tieto spomienky.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Moja jediná foto z I.A


Kde som ja? V spodnej rade ......Teraz pozeram, že tyrkysove pančušky boli v mode
P8270051.jpg  
7 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Tak ja si na prvý deň v škole už presne nepamätám, ale pamätám si tiež na jednu dobrú hlášku čo som dal učiteľke. Keďže mám o rok staršiu sestru, tak som tie začiatky písania a čítania absolvoval s ňou doma už rok dopredu a pani učiteľke som pekne prvý týždeň povedal, že ja som sa prišiel učiť písať riadne písmená a nie paličky a oblúčiky. Pamätám sa ako sa na tom pekne pobavila. No a o rok už budem vyprevádzať do prvej triedy môjho syna. Ten čas ale beží.
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Prežívam to aj ja, môj vnúčik tiež prváčik a keď som dnes prišla pre neho do školy mal tiež mašličku červenú a rozviazanú, tak som to musela hneď napraviť, lebo to musí mať zaviazanéééééé.
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Na svoj prvý deň si nepamätám, ale pamätám si na svoju prvú učiteľku...bolo to tak dávno
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake


... ani ja sa nepamätám na svoj prvý deň. Bolo to dáááávno, veru dáááávno, to ešte boli čiernobiele fotky. Ale na synov prvý deň,to už áno. Ale už aj to bolo dávno
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zato ja som bola veľmi milé, zlaté, poslušné čiernooké dievčatko v matrózových šatočkách. No proste na zožratie. Aj vlk to povedal.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja si to tiež pamätám bola to staručká škola .Mali sme tam také lavice, ktoré boli v celom rade pospájané dokopy,a mali otvory na kalmáre s atramentom a taký vysúvací stojan na knihy,drážku na ceruzky a stôl bol šikmý nič sa tam neudržalo stále niečo padalo na podlahu.Sedadlá sa vyklápali tak, ako v kinách dodnes.Tabuľa pevne priskrutkovaná na stene,takže si ju učiteľka musela umývať sama ,nikto nedočiahol.V rohu veľké kachle na uhlie,vzadu klavír . Učiteľka na ňom vedela pekne hrať.Bolo nás tuším 12 prvákov a učili sme sa spolu naraz z tretiakmi.Do školy som vstával sám,budil ma budík,poobliekal som sa zobral tašku a.....Na svoj prvý deň si pamätám ,ako by to bolo včera.Prvý rad od dverí druhá lavica.Oproti tým dnešným krásny šlabikár z ktorého si dodnes pamätám niektoré riekanky a obrázky.
6 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To bolo v ktorom roku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať