Zavrieť

Porady

Predĺženie rodičovskej dovolenky a živnosť

Ahojte, prosím poraďte mi, malý čoskoro bude mať 3 roky, chcem s ním zostať do 5 rokov doma (keďže dcéra ako nastúpila do škôlky, bývala veľmi chorá -viac doma ako v škôlke), chceme tomuto predísť.Chcela by som si založiť živnosť, aby som mala voľný pracovný čas. Je to vôbec možné?A ak by sa to nedalo, v prípade, že by sa mi nedarilo v živnosti, môžem pokračovať v rodič. dovolenke do 5 rokov, aby štát platil za mňa odvody?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    S dieťaťom môžeš zostať doma do 6 rokov.
    Keď budeš živnostníčkou, musíš sa prihlásiť do ZP, a platiť odvody /41,37 € mesačne/, do SP sa treba prihlásiť tiež, ale tam odvody v 1. roku podnikania neplatíš , len keď chceš-môžeš platiť dobrovoľne /aspoň nemocenské/. Živnosť môžeš prerušiť, alebo zrušiť hocikedy. Potom treba nahlástiť do SP a ZP zmenu - RD do 6 rokov dieťaťa, a odvody nemusíš platiť

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    Zamestnankyni skončila MD a nastúpila na rodičovskú dovolenku.
    Má možnosť nastúpiť k zamestnávateľovi počas RD do práce. V prípade nástupu na pracovný pomer nestráca rodičovskú dovolenku?
    A keby nastúpila na dohodu?
    Ďakujem

    Predĺženie rodičovskej dovolenky a živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.