Zavrieť

Porady

Refundácie

Ahojte. V piatok mali odborári školenie (čo ste z Prešovského kraja, tak viete). Uhrádzajú refundáciu odvodov a miezd. Budete to všetko ručne prepočítavať a preúčtovavať?
Je lepšie peniaze prijať na príjmový (úhrada fa bola s kódom zdroja 41), alebo na výdavkový účet a odmínusovať danú položku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

    Lilly34
    Ahoj som z Prešovského kraja. Nič som o tom nepočula. Trošku to môžeš objasniť?

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Mali v piatok nejaké školenie. A mala by sa preplácať čiastka nejakých 44 eur na refundáciu miezd pre učiteľov, ktorí zastupovali za toho, ktorý bol na školení (nadčas za zastupovanie).

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Mám tento istý prípad. Mali sme hneď s prihláškou vyplniť číslo účtu na refundáciu - dala som výdavkový a až to príde, tak odmínusujem z tarif. platu.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Prečo z TP? A naviac, problém je v tom, že je tam presne určené na mzdy a odvody. Tým pádom, preúčtovať všetko. By som zahlušila toho blbca, čo to vymyslel.

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Ja som ešte nevidela žiadny formulár, nikdy predtým som sa s týmto nestretla, preto som si myslela, že to príde na účet jednou sumou, a ja to dám jednou sumou z TP. To si mi teda nasadila chrobáka do hlavy. Budem o tom rozmýšľať, až to bude aktuálne.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Jednou sumou to príde, no ty to budeš musieť rozúčtovať. Vzniká však otázka, čo zo zvyškom.Lebo som si istá, že budem mať nejaký zostatok.

    alexandr je offline (nepripojený) alexandr

    alexandr
    Dobrý deň, my ste síce z iného kraja ale už riešim tiež tento problém. Mne to bolo podané tak, že tie peniaze dostane ten, kto sa toho školenia zúčastnil, nakoľko školenie trvalo do 18 hod. Rozmýšľala som aj o tom, ako to vykážeme vo výkaze P104, hovorila som aj s pracovníčkou z KŠU a došli sme k názoru, že keď to treba vykázať ako mimorozpočtový zdroj 48€ / keď to je a s odvodmi tak len 33,20 € čo je málo/ problém bude s evidenčným počtom a hlavne s priemernou mzdou. Navrhla, že to máme vyplatiť ako dohodu ale asi až po tom keď toho bude viac, že vraj ešte nie je koniec. Mám z toho ťažkú hlavu, neviem čo urobím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.