Zavrieť

Porady

Meno pre syna

dobrý den, zdá sa Vám meno Krištof pre syna moc extravagantné? nemohli sme sa s manželkou dohodnúť na mene a čo viac, svokra citovo vydiera celú rodinu s manželkinej strany
Naposledy upravil ivka70 : 22.01.16 at 12:30
buchač Pri spovedi sa chlap spovedá zo svojich hriechov :

" Viete , otče , tá moja svokra , to je ale kus ženskej ...
Chvíľkami uvažujem , že by stála za hriech ...!!!

" Pamätaj synu , nezosmilníš !!!! "


" Ale kdeže , velebný pán ....NEZABIJEŠ...! "
Ing. Ľubomír Janoška A prečo sa nepýta manželka? Čo keď vštci povieme, že kašľat na svokru a manželka povie, že to je jej mama?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Veď si dajte meno aké sa vám s manželkou páčí....Aké vydieranie svokrou?....Veď je to vaše dieťa, vy ho budete vychovávať a vy si vyberte také, aké je pre vás nabližšie, najkrajšie a najmilšie. Samozrejme treba zladiť aspoň trochu s priezviskom, lebo niektoré mená sa naozaj k existujúcemu priezvisku nehodia.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Tweety, mareko, Mária27, Kvaka, arizona, Oliwa, avalik, lujza.j
    8
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pokoj nakoniec podľa všetkého bude Matyáš, ale celý ten cirkus okolo mi normálne znechutil celú radosť s narodenia krpca
    Oliwa Nakoniec sa môže volať úplne inak... Neraz napriek všetkým dohodám spontánne podľa mena lekára, ktorý je práve pri pôrode...
    Je dobré si predstaviť, ako to dieťa budete volať Vy doma - všetky možné i nemožné podoby, keď sa mu budete prihovárať v postieľke, ale aj neskôr, keď nebude poslúchať, ako ho budú vedieť vyslovovať jeho rovesníci v škôlke, ktorí ešte nebudú vedieť hovoriť "r", neskôr spolužiaci v škole, kolegovia...
    korela Výber mena je najdôležitejší pre človeka najmä v dospelosti. Dopĺňa jeho osobnosť. V postieľke ho môžem oslovovať hoci aj murkom, cicuškom, závisí od vyspelosti rodičov.
    Ide o to, že dieťa rozumie všetkému od narodenia (keď napíšem, že pred narodením, tak ma tu zasa niekto vysmeje), ale nemá schopnosť to vyjadriť. Má svoje myšlienky, pocity, vníma ako dospelý. Veď tu nie je po prvýkrát jeho duša.
    http://knihy.bazar.sk/8187983-rheinw...ni-pro-kazdeho
    A prihovárať sa dieťatku nejakou hatlaninou, je už úplne scestné. Dieťa od narodenia nie je truľko. Je to živá inteligentná bytosť so všetkým, čo k tomu patrí.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Môj názor je jednoznačný...a tvrdý.

    Do (aj bežného) života je potrebné nenechať svokru nikdy zasahovať...NIKDY !!!

    Takéto maniere svokier je proste potrebné, ba dokonca nutné potrieť v zárodku.
    Lebo ak raz začne citovo vydierať a prejde jej ? To len potom neskôr, len potom sa začnú diať veci.
    Kvôli nie jednej svokre sa skončili manželstvá.

    Rodičia z oboch strán...teda svokrovci oboch mladých sú na to, aby poradili, pomohli...a nie na to, aby dirigovali.
    Môžu kľudne aj rozmaznávať vnúča...ale len dovtedy, pokiaľ rodičia vnúčaťa nepovedia dosť.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    afrikánka, vlado 33, misoft, korela, arizona, dmc
    6
    buchač Zaráža ma ale ešte aj iné.

    Jedna svokra sa montuje do manželstva.
    Ak by takto činila aj druhá, čo by sa potom dialo ?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ...dajte si také meno ako sa vám páči!!!!
    moja mama v roku 69...neriešila a capla mi aké mi capla...a ja mojemu decku v roku 91..tiež....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety No vidíš ale asi fajne ste obe capli, či? Lui, ale dnes je iná doba a svekruša to asi nechce pochopiť....
    korela Mne capol otec, mama celý život nespokojná, stálo to zato? Povedala som jej, že jej chyba, mala papier ešte v pôrodnici roztrhať.
    lujza.j svokra -cvokla je to posledné čo by som riešila....by som sa nasdrila a dala winetúaromualda...pri decku som mala nachystané v zálohe keby mi ju nechceli zapísať...natáliu.
    korela Mama si prehodila svoje krstné meno pri druhom sobáši. Na Margarétu. Pri mne ju po prvýkrát oslovil jeden nový pacient na geriatrii ako Grétku, videla som na mame v sekunde jej milión otáznikov, prečo ju tak počas života nikto neoslovil. Ten pán sa trafil do jadra jej dušičky, ako nikto dlho predtým. O tri dni kvôli úrazu doma zomrela, čo sme nikto neočakávali.
    Preto hľadím aj na eutanáziu inými očami, človek môže zažiť skutočne do poslednej chvíle neuveriteľné zážitky, ktoré mu ostanú v duši. Tento bol mimoriadne pozitívny a rada na neho spomínam, že sa stal. Niekto si môže pomyslieť, veď o nič nešlo. Ale išlo. Dva dni pred smrťou mala 85. narodeniny a verím, že najkrajším darčekom práve bolo to oslovenie Grétkou.
    To na margo toho, aké je krstné meno pre človeka veľmi dôležité.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je trocha extra ale terazky letí. Ak sa vám páči, tak netreba rozmýšľať nad tým, že svokra robí rozbroje. Svokra dala mená svojím deťom a vy rovnako svojím.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nebuď na svokru zlý, jej suseda má Krištofa a ona by nemala? Ale vážne , meno je záležitosť rodičov a svokre treba povedať, že ak chce krstiť, nech si porodí. A kde to nie je svokra, tam je to otec (mama, starký...)Dcéra uvažovala o mene Timothy, tak som jej povedala, aby si predstavila bábätko a nežne ho oslovila. Vyšlo z toho Timotko (Ty Motko), záchvat smiechu a malý je Alex a nevesta má od otca príkaz, že jemu je to jedno, ako sa im bude volať syn, len keď bude mať meno po ňom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Krištofa nechce svokra, ale zadávateľ...
    Upss... už som myslela, že pointa bude v inom - že jemu je to jedno, ako sa im bude volať syn, len nech bude jeho...
    Dav nie, dcére a zaťovi povedal, že sa im do mena nestarie, ale nech je po ňom, lebo beda
    korela Tim, Timo, Timko, Timinko, Timi, Timino
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    pokoj (Dnes 14:11) za Krištofa som ja, manželka za matyáša ...aj ona bola čiastočne za krištofa, len zasiahli vyššie sily :-) v jednom by som s tebou nesuhlasil, myslim si, že aj muž vie vicítiť meno pre syna :-) ...ono možno nie je ani problém zmieriť sa s iným menom, ale keď tomu predchádzalo také divadlo / vyjadrenie svokry je to ako nadávka, ani my tu s ním nechodte , budem sa hanbiť pred ľuďmi a pod. . /

    Dav píše: nebuď na svokru zlý... no mne by veru mráz po chrbte prebehol z tvojej svokry, takto sa teší a víta na svet vnuka? Maj sa pred ňou na pozore.
    Dav veď som to myslela ironicky... aj ja som svokra -ale poradiť, vysvetliť, upozorniť, len nie prikazovať alebo vydierať

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Treba si uvedomiť, že Krištof to meno bude nosiť, aj keď sa raz svokra či rodičia pominú...
    Ak ma pamäť neklame, tak syna Krištofa má Szidi Tobias... alebo kedysi F.K. Veselý...
    To citové vydieranie si fakt neviem predstaviť, vydierať dcéru-zaťa kvôli /nenarodenému/ vnúčaťu...
    Naposledy upravil Oliwa : 22.01.16 at 12:28

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Krásne meno. V Čechách je pomerne časté, ale s ypsilonom.
    Romaind Roland Ján Krištof, hlavná postava.
    Ide o vaše dieťa, či nie? Hodí sa k priezvisku? Lebo Krištof Teplý, Kraviar, a pod. by asi nebolo to pravé, čo by ho sprevádzalo jeho životom.
    Že ťa trápi svokra v tomto prípade, nechápem. Mohla by som byť vekom i ja teoreticky tvojou svokrou, ale toto by som si nedovolila nikdy. Inak najlepšie vycíti žena, ktorá porodí dieťa, aké je najvhodnejšie meno pre dieťa. Najlepšie dať meno po dohode, to je jasné, ale veľmi prihliadať na rodičkin výber. Matka vycíti to, čo muž nedokáže.
    Inak, doplň pre zaujímavosť, kto je za výber Krištofa, ty alebo manželka. Mňa by to zaujímalo úplne z iných dôvodov.
    A svokru umlčte, ona si pokrstila svoje deti.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pokoj za Krištofa som ja, manželka za matyáša ...aj ona bola čiastočne za krištofa, len zasiahli vyššie sily :-) v jednom by som s tebou nesuhlasil, myslim si, že aj muž vie vicítiť meno pre syna :-) ...ono možno nie je ani problém zmieriť sa s iným menom, ale keď tomu predchádzalo také divadlo / vyjadrenie svokry je to ako nadávka, ani my tu sním nechodte , budem sa hanbiť pred ľuďmi a pod. . /
    Soňa K Matyáš je otras ....
    korela pokoj, koľko ešte máte času? Snáď to dobre dopadne, tebe sa prečo páči Krištof? Mne totiž nesmierne. Čo ťa k nemu pritiahlo? Hlavne ak by ste mali v priezvisku K, R, tak by to bolo veľmi vhodné meno.
    Zájdite aj ku vzniku mena z historického hľadiska.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Maty%C3%A1%C5%A1
    Ale aj významového, http://calendar.zoznam.sk/meno/Kristof, keď porovnávam mená v rodine, sedí to.

    Keby ste mali maďarské priezvisko, Matyas by pasoval.
    Aj Lucka (Lucie?) Vondráčková má Matyasa Plekanca syna, tatko je normálny český Tomáš.


    https://www.google.sk/search?q=matia..._sm=0&ie=UTF-8
    To ide o tú istú osobu? Šport nie je mojou doménou. Aj takto sa to asi rieši ..., vtipné.
    jslancik no napr. mne nič nepovie Krištof Teplý či Kraviar (je to analógia s niekým?). A k takým priezviskám sa nehodí asi nič, lebo samotné priezviská sú troška problém. Ale aj horšie môžu byť. Teraz sa občas stretnem s "Konečníkom" a "Konečníkovou". K takému priezvisku sa hodí aké meno?
    Oliwa Spravte kompromis... Ani Krištof, ani Matyáš... dajte Jáchyma a bude pokoj... Toho majú napr. Chýlková-Kraus... Keď už ste nasmerovaní skôr na tú českú nôtu... Lebo na Slovensku je to Matej...
    Oliwa jslancik - a to si sa možno ešte nestretol s menom Samo Vražda...
    korela Rozhodne k slovenskému priezvisku jednoduché slovenské meno - Ján Kraviar, Jozef, Matej, Juraj, Ondrej, pretože už napr. Oliver, Ferdinand, by nepôsobilo veľmi vhodne.
    lujza.j poznam: pani mokrá....tiež fasa
    BlackRoses slečna Ripičová - zo základky
    Oliwa Síce sme už mimo témy, ale stalo sa - prvé rande na ktorom sa on predstavil ako Buchta a ona Maková...
    korela Quido Mokrý, matka Diana (Mokrá), neviem či by jej to nezasiahlo aj do kariéry. Tu je pekne vidno, že Nomen omen. Priateľka má sesternicu Mokrú, Ďurovu mamu.
    babka - ježibabka Lujza Ty poznáš Mokrú a moja švagriná je zas Suchá. Ale to vážne Ale poznám aj jednu rodená Mokráňová
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Krištof je nadherne meno.
    Svokru posli do muky. Aj ked si neviem predstavit ako moze svokra menom vydierat rodinu. Co hrozi, ze vsetkych vydedi, ked nedate meno po starom otcovii? Pozeram, ze by som mal byt za svoju fajnu svokru ( nech jej je zem lahka ) poriadne vdacny.
    Ing. Ľubomír Janoška "Aj ked si neviem predstavit ako moze svokra menom vydierat rodinu."
    - iba ak prostredníctvom svojej dcéry

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Meno dieťaťa vyberajú rodičia ! Nie, babka, dedko, susedia .......

    Meno treba vybrať aj podľa toho ako "ladí" k priezvisku. Napr. Hugo Kováč mi moc nesedí.

    Inač povedz svokre, že keď neprestane meno môže určiť súd

    A ten ju s Matyášom pošle kam slnko nesvieti.

    Off topic: Mne sa páčia mená: Daniel, Dominik, Gabriel.
    korela Bratia mali po dve, po Štúrovcoch, nikdy sa v praxi nevyužili, ani na úradných dokladoch, na OP, nikde.
    Mne už nedali, narodila som sa s odstupom.
    Keď, tak zložené, ako napr. Annamária, inak sa nestanú súčasťou života.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.