Zavrieť

Porady

Ekonomicka týraná žena a nárok na dávku v hmotnej núdzi

rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nemá.....nie je v hmotnej múdzi,jej manžel zarobí dosť
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...ate-narok.html
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
1 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

veronikasad
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ešte je len pred súdom
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...argument "on sa nechce rozvádzať"- to je čo?..to ona má trpieť aj s deťmi pri ňom, ako slúžka a čakať na almužnu,čo jej pán milostivo podhodí?..určite by som podala žiadosť o rozvod a hneď aj žiadosť na výživné pre seba a deti a tiež majetkové vysporiadanie..ak pánovi prídu súdne obsielky, možno si uvedomí, že má rodinu!..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nevidim to jednostranne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ariadna22
veronikasad
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ešte je len pred súdom
Prečo môže pracovať len do 12-tej ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

alaya1
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Katy a R
alaya1
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie
.. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675


Ja som sa vyjadrila k tomu, co som oznacila v tvojom prispevku. Preco to muz robi nevieme. Nezaujala by som hned striktne stanovisko v jeho neprospech. Vzdy pocuvam obidvoch. Usudok si az vtedy urobim.
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

pepsikova
...argument "on sa nechce rozvádzať"- to je čo?..to ona má trpieť aj s deťmi pri ňom, ako slúžka a čakať na almužnu,čo jej pán milostivo podhodí?..určite by som podala žiadosť o rozvod a hneď aj žiadosť na výživné pre seba a deti a tiež majetkové vysporiadanie..ak pánovi prídu súdne obsielky, možno si uvedomí, že má rodinu!..
no tak to ona rieši, ked ho ľúbi a čaká sa zmení, nie? takže ona sa rozvádzať tiež nechce
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

veronikasad
ariadna22
veronikasad
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ešte je len pred súdom
Prečo môže pracovať len do 12-tej ?
lebo od 12.00 musí behať okolo detí, odvieť zo škôl na krúžky, a potom z krúžkov domov´, každý deň
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

alaya1
Katy a R
alaya1
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie
.. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675


Ja som sa vyjadrila k tomu, co som oznacila v tvojom prispevku. Preco to muz robi nevieme. Nezaujala by som hned striktne stanovisko v jeho neprospech. Vzdy pocuvam obidvoch. Usudok si az vtedy urobim.
podobne
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alaya1
Katy a R
alaya1
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie
.. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675


Ja som sa vyjadrila k tomu, co som oznacila v tvojom prispevku. Preco to muz robi nevieme. Nezaujala by som hned striktne stanovisko v jeho neprospech. Vzdy pocuvam obidvoch. Usudok si az vtedy urobim.
..

..obidvoch tu asi počuť nebudeme..žena sa sťažuje zvyčajne vtedy, ak nemôže deťom zabezpečiť to, čo potrebujú a je nútená sa ponížiť a prosiť ich otca o peniaze..takže z jej strany to ja vidím takto..
..chlap, ktorý má deti a manželku a dovolí, aby ho žena prosila o peniaze, je úbožiak..keby mal trochu cti, tak žene vydelí peniaze na celý mesiac..je jedno, čo sa medzi nimi stalo..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

práve preto to radšej neriešme - zadávateľka sa pýtala na dávku v hmotnej núdzi ...
1 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

super, ona sa bola pýtať na úrade práce, má podaný návrh na výživné na seba a deti počas manželstva a jedna pani jej povedala, že ked si dá potvrdiť x tlačív, tak má nárok na dávky v hmotnej núdzi a druhá nie. teraz sa mi ale dostala informácia, že si má podať návrh na súde na určenie predbežného opatrenia a možno to by asi mohlo byť z tých sociálnych dávok - ako výživné dovtedy kým bude platiť muž? Neviem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ariadna22
super, ona sa bola pýtať na úrade práce, má podaný návrh na výživné na seba a deti počas manželstva a jedna pani jej povedala, že ked si dá potvrdiť x tlačív, tak má nárok na dávky v hmotnej núdzi a druhá nie. teraz sa mi ale dostala informácia, že si má podať návrh na súde na určenie predbežného opatrenia a možno to by asi mohlo byť z tých sociálnych dávok - ako výživné dovtedy kým bude platiť muž? Neviem
preco by to mali byt socialne davky? peniaze su k dispozicii u manzela, preco by namiesto neho mali platit obcania z dani???

ako predbezne opatrenie sa prikaze manzelovi platit urcitu sumu, pod hrozbou nejakej sancie za nedodrzanie sudneho opatrenia
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

aha, to takto funguje, a keď nemá manžel dosť peňazí? Ja neviem, možno sú na hrane, no už to tu nebudem rozoberať, počkám si či jej ich dali a na základe akého paragrafu a potom dám vedieť
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ariadna22
aha, to takto funguje, a keď nemá manžel dosť peňazí? Ja neviem, možno sú na hrane, no už to tu nebudem rozoberať, počkám si či jej ich dali a na základe akého paragrafu a potom dám vedieť
no ked nemaju dost penazi, nech predaju jedno auto, nech sa prestahuju do mensieho, proste nech najprv vyuziju svoje moznosti az potom je na rade stat

ak ale manzel nema "dost penazi", v tom pripade nevidim "ekonomicke tyranie", ktore popisujes v zadani

ono pre niekoho je dost 300 € a niekomu ani 2000 € nie je dost
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pes je zakopaný tu...
"Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi"
inak to je takto...
"no tak to ona rieši, ked ho ľúbi a čaká sa zmení, nie? takže ona sa rozvádzať tiež nechce"

takže keby jej dával peniaze ako predtým všetko by bolo v porádečku....a táto téma by tu nebola...moj názor a moj pohlad na vec!
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

adriana - klikni si na ten link - a pozri čo je hmotná núdza .. a aj aký môže ten príspevok byť!
(dve autá a rozvážanie autami na krúžky - veď to sa poniektorým môže nožík vo vrecku otvárať!)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať