Zavrieť

Porady

nedoplatok ZP

Prosím, poraďte mi ako mám dať do výplaty nedoplatok z ročného zúčtovania ZP? Za zamestnanca aj za zamestnávateľa. V mzde je pridaný riadok nedoplatok pod poistným, ale neviem či to šuchnúť práve tam a s akým znamienkom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    astra
    Prosím, poraďte mi ako mám dať do výplaty nedoplatok z ročného zúčtovania ZP? Za zamestnanca aj za zamestnávateľa. V mzde je pridaný riadok nedoplatok pod poistným, ale neviem či to šuchnúť práve tam a s akým znamienkom.
    Nedoplatok za zamestnávateľa do výplaty zamestnancovi nedávaš. To je náklad zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    astra
    dobre, ale čo s tým nedoplatkom zamestnanca? Kam ho mám dať vo výplate v MONEY S3?
    Chcela som ťa iba upozorniť, že zamestnávateľ tam nepatrí. Nemám money,ale ja vo svojom softe som to riešila odchýlkou-nedoplatok z RZ

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    astra
    dobre, ale čo s tým nedoplatkom zamestnanca? Kam ho mám dať vo výplate v MONEY S3?
    Ahoj, co sa tyka nedoplatku za zamestnanca, tak to mu na karte mzdy, ale nedoplnaj to do okienka nedoplatok ZP, ale hod to do okienka Ostatne zrazky a navys zaklad dane o tu hodnotu.
    Lebo ak to das do okienka nedoplatok ZP, tak ti to nenavysi vo vypocte cistej mzdy.

    Ahoj...

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    neznama22
    Ahoj, co sa tyka nedoplatku za zamestnanca, tak to mu na karte mzdy, ale nedoplnaj to do okienka nedoplatok ZP, ale hod to do okienka Ostatne zrazky a navys zaklad dane o tu hodnotu.
    Lebo ak to das do okienka nedoplatok ZP, tak ti to nenavysi vo vypocte cistej mzdy.

    Ahoj...
    Prečo by sa mal navyšovať základ dane?

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ľubka, ja mám už novú verziu 10,061 a keď ten nedoplatok dám do okienka "Nedoplatok ZP" tak mi navýši čistú mzdu o dvojnásobok, keď ho dám s mínusovým znamienkom, tak mi poníži základ dane. Je to dobre v tej novej verzii? Lebo sa mi to nezdá.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Základ dane sa má ponížiť o nedoplatok ZP, a nie povýšiť. Veď poistenie znižuje základ dane. Takže v Money ho treba (vo verzii 10,061) zadať do kolónky Nedoplatok ZP s mínusovým znamienkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.