Zavrieť

Porady

kavovy biznis :)

zdravím, zdedil som nejake peniaze a vždy ma lákalo vyrábat kávu, som milovníkom kávy takže si myslím že by to bolo pre mňa ... len potrebujem vediet 2 veci, neviete koľko može stáť taki praziaci stroj ??, taktiez aky kapital treba aj na dal%sie stroje, treba stroj co to pomelie a taktiež baliací stroj, neviem ci mam až toľko financii aby som sa do toho vošiel, a taktiež chcem vedieť zákaldne veci ohladom administrativy - ci potrebujem mat nejaku specialnu zivnost, aky predmet podnikania mam dať, atď... vopred ďakujem ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Obchod s kávou podla mňa nikdy nebude odsúdený na zánik
    A uvedom si že nie každý pije kávu čo si tu vymenoval, ale úspešne a vo velkom sa predáva káva aj inej málo známej značky...a obyčajná štandard káva, tá sa predava stále a aj sa bude..
    Držím palce, financie máš nato, začni realizovať, nedaj sa odradiť

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nič v zlom ale neviem neviem, či toto podnikanie nie je odsúdené na skorý zánik... máš silnú konkurenciu ako Nescafé, Tchibo, Julius Meinl, Lavazza segafredo..všetko značky s niekoľkoročnou históriou a keď ideš do bars akého hypermarketu,tak sú ich produktov plné regály...

    s 90 000 € čo myslíš, koľko 250 gramových balení by si vedel vyprodukovať? keď musíš zohnať priestor, ktorý ti schváli hygiena, musíš kúpiť stroje a surovinu, musíš kávu vyrobiť, zabaliť (mať zodpovedného zástupcu? resp. niekoho so skúsenosťou ako na to...) a samozrejme zohnať odberateľov a spraviť reklamu danému produktu, ktorý vzhľadom na to, že ho budeš vyrábať v obmedzenej prevádzke bude mať vyššie náklady na výrobu (povedzme oproti Nescafé, resp. Meilovi, ktorý majú pretechnizovanú a veľkú prevádzku...)
    výrobné podniky to majú z roka na rok ťažšie a ťažšie, kedy sú stále tlačené na zníženie ceny, a skôr sa darí distribútorom...

    možno by som sa skôr orientoval na niečo čo je s kávou spojené, otvoril obchod s kávovarmi, rôznymi druhmi kávy, kávovými súpravami pohármi recptami a pod...

    ale ak by sa ti podarilo preraziť, tak by to bola pekná story o úspechu, o ktorej by som si rád prečítal... veľa šťastia...

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Táto téma sa ma týka, keďže mám e-shop s kávou a plánujem otvoriť aj kamennú predajňu. Poviem ti ako to je s pražičmi, aby som ti pomohol. Nebudem počítať firmy tipu Lavazza a spol. Na Slovensku sú asi 5ti pražiči. O čo sa jedná ? Kúpili si pražiace stroje, vybavili všetko čo treba na prevádzkovanie a začali pražiť. Taký Semiramis má dosť vysoké ceny. Potom je tu Barzzuz, ktorý sa dostáva pomalyčky vyššie a vyššie. Nedávno začala green plantation káva, ktorá je podľa mňa jedna z najlepších čo sa kvality kávy týka. Ale kde je problém ? V odbyte. Keďže mám shop s kávou, tak viem čo sa kupuje a plantážne kávy a blendy menej známych pražičov idú veľmi slabo. Okrem toho praženie kávy je umenie. To nieje len o tom, že nasypeš kávu, zapneš stroj a o 15min. vypneš. Coffee chemistry je asi 400 stranová kniha a dá zabrať. Je to chémia, je to umenie.

    Celkovo je tento biznis ťažší, než sa môže zdať. Znie to pekne, predávať/vyrábať kávu, ale na 90% by si v tom neuspel. Konkurencia je veľká aj na tak malom Slovensku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AtiZojka1011 Ahoj môžeš sa mi prosím ta ozvať chcem sa nieoc opýtať
    marjankaj Mladý už frajerku má.
    misoft A možno je už aj ovrabčený
      zbaliť

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Máš už nejaké biznis skúsenosti ? Lebo najhorším nepriateľom neskúseného podnikateľa je slušný kapitál. V podstate ja som povedal čo som vedel ďalej je to na Tebe. Na Slovensku je slušná konkurencia aj v pražení: Barzzuz, baristacafe, semiramis, gpkava, cafe tostato - zvolen, cuccuma, samay, ameno prešov a sú ešte nejaké 2-3. To je dosť veľká konkurencia vzhľadom na to, aký je odbyt po plantážnych kávach. Okrem toho ty nemôžeš kúpiť len nejakú kávu z brazílie ako si písal. Lepší pražiči majú aj 20 druhov káv, ktoré musia kúpiť minimálne po 60kg vreciach. Zelená káva má určitú životnosť a keď je nepredáš, tak ju môžeš vyhodiť. Následne to ale nesmieš všetko upražiť, lebo káva je najlepšia do 2 týždňov od upraženia.

    Ak to aj začneš robiť, tak sa o tom poriadne nauč, aby si o rok neplakal, že si vyhodil 90k von oknom...
    dakujem sa tie linky, tie ceny su v pohode, vosiel by som sa zatial .... buchac, ja ju nechcem pestovat, mal som na mysli ze ju budem dovazat z nejakych krajin kde sa pestuje a tu ju vyrabat, ciže prazit a davat do baleni som myslel ... priestor si mylsim ze by sa dal zohnat.. a nevedel osm ze chces aj carovne slovicko, prosim....
    dakujem velmi pekne za odpovede, mas pravdu v tom, ze ja o umeni vyrabania kavy nemam ziandu predstavu .. nijaku taku knihu osm necitaj, myslel osm si fakt ze kupim nejake clkeom kvalitne zrna z brazilie, nasypem do stroja a zapnem, co sa tyka tej reklamy a pod. neboj moja kava by nebola len taka sracka oc ju nikto nepozna.. mozno by osm vedle zohnat este nejake financie a celkom ju zoznamit zo slovenskom .... najprv som rozmyslal o plneni malinoviek to PET flias ale mylsim, ze na to treba este viac penazi a myslel som is, ze pri kave budem mat mensiu konkurenciu
    fuu tak tieto vsetky informacie co ste mi tu poskytli som vobec nevedel .... a asi tie moje prachy investujem niekam inam, este uvidim do akeho biznisu pojdem, dakujem ...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    A čo takto otvoriť si kaviareň ? Či to by už bolo mimo toho čo by Ťa bavilo ? V kaviarňach je stále dosť ľudí a myslím, že to nie je zlý biznis.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    kavovy magnat Pozri príspevok
    fuu tak tieto vsetky informacie co ste mi tu poskytli som vobec nevedel .... a asi tie moje prachy investujem niekam inam, este uvidim do akeho biznisu pojdem, dakujem ...
    Už dávno skončili doby zlatého slovenského klondajku, keď si do niečoho skočil rovnými nohami a nejak to vyšlo, prečo neskúsiš niečo z tvojho oboru, podľa vzdelania alebo praxe. ja keby som mal taký štartovací balík pánečku

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    pavol54 Pozri príspevok
    Už dávno skončili doby zlatého slovenského klondajku, keď si do niečoho skočil rovnými nohami a nejak to vyšlo, prečo neskúsiš niečo z tvojho oboru, podľa vzdelania alebo praxe. ja keby som mal taký štartovací balík pánečku
    sááákriš,ja keby som mala.....hmmmmmm

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Economic Pozri príspevok
    A čo takto otvoriť si kaviareň ? Či to by už bolo mimo toho čo by Ťa bavilo ? V kaviarňach je stále dosť ľudí a myslím, že to nie je zlý biznis.
    veru tak.
    kavovy magnat Pozri príspevok
    fuu tak tieto vsetky informacie co ste mi tu poskytli som vobec nevedel .... a asi tie moje prachy investujem niekam inam, este uvidim do akeho biznisu pojdem, dakujem ...
    veru je to riziko, ale ak by si chcel kaviareň, reštiku, dala by som ti kontakt na človeka, ktorý sa vyzná, je spoľahlivý a spolu by ste rozbehli niečo slušné v reštauračnom biznise. Ľudia vždy potrebujú jesť a piť.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kavovy magnat Pozri príspevok
    fuu tak tieto vsetky informacie co ste mi tu poskytli som vobec nevedel .... a asi tie moje prachy investujem niekam inam, este uvidim do akeho biznisu pojdem, dakujem ...
    co keby si si urobil kurz baristu? dozvies sa vela veci ohladne kavy ... a ak by si otvaral kaviaren, vies co mas pozadovat od zamestnancov

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    kaviaren ti niekto bude vypalovat, do toho by som nesiel bez kontaktov s podsvetim...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja si osobne myslím, že trh aspoň v BA je kaviarňami a reštikami presýtený.je potrebné dobré miesto niekde "na očiach" alebo "po ceste" za kaviarňami napr. v NC je napr. obrovské nájomné na ktoré si musí kaviareň zarobiť+ xy iných nákladov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kavovy magnat Pozri príspevok
    zdravím, zdedil som nejake peniaze a vždy ma lákalo vyrábat kávu, som milovníkom kávy takže si myslím že by to bolo pre mňa ... len potrebujem vediet 2 veci, neviete koľko može stáť taki praziaci stroj ??, taktiez aky kapital treba aj na dal%sie stroje, treba stroj co to pomelie a taktiež baliací stroj, neviem ci mam až toľko financii aby som sa do toho vošiel, a taktiež chcem vedieť zákaldne veci ohladom administrativy - ci potrebujem mat nejaku specialnu zivnost, aky predmet podnikania mam dať, atď... vopred ďakujem ....
    add. 1. káva sa nevyrába , ale pestuje ...
    add. 2. káva sa dováža
    add. 3. stroje ?...záleží od výkonov ...cena je rôzna
    add. 4. a koľko máš financiíí
    add. 5. priestory , energie , zamestnanci , ......................
    add. 6. základné veci by si CHCEL vedieť ....Ty CHCEŠ ...hm a čarovné slovíčko ostalo asi za dverami ....
    add. 7. administratíva ?....tej je plno ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kavovy magnat Pozri príspevok
    a k dispozicii mam cca 90 000 eur...
    .....nie nechcel som to čarovné slovíčko ...mne ho nie je potrebné ....ale predsa ....

    Slušné love ....tak sa snaž ........ja dobrú kávu rád ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.