Zavrieť

Porady

Študent a pracovna zmluva - čo s II. pilierom?

Zdravím Vás. Môj problém je nasledovný: ak je študent VŠ zamestnaný na 2 mesiace - klasická pracovná zmluva, je povinný vstúpiť do II. piliera dôchodkového systému? Ďakujem...
Naposledy upravil ZuzulkaB : 13.07.05 at 05:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Môj predošlý súhlas súvisel s príspevkom, ktorý tu bol do 8.32, odvolávam ho...

    Keďže tento študent ešte zažil obdobie, kedy za neho platil dôchodkové poistenie štát, nemusí ísť povinne do II.piliera.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jozef Mihál
    Môj predošlý súhlas súvisel s príspevkom, ktorý tu bol do 8.32, odvolávam ho...
    Tak, kvôli týmto dôvodom by naozaj bolo dobré uvažovať o zavedení "storno súhlasu".

    ZuzulkaB je offline (nepripojený) ZuzulkaB

    ZuzulkaB
    Jozef Mihál
    Môj predošlý súhlas súvisel s príspevkom, ktorý tu bol do 8.32, odvolávam ho...

    Keďže tento študent ešte zažil obdobie, kedy za neho platil dôchodkové poistenie štát, nemusí ísť povinne do II.piliera.
    Študentom bude ešte do roku 2008. Takže je to bez povinnosti vstúpiť do 2. piliera...

    ZuzulkaB je offline (nepripojený) ZuzulkaB

    ZuzulkaB
    Este raz ta ista otazka, polozena trochu inak:
    Ak študent VŠ v období možnosti vstupu do II. piliera dôchod. poistenia, od 01. 01. 2005 do 30. 06. 2006, pracoval dva mesiace na riadnu pracovnú zmluvu (nie dohodu o vykonaní práce), má možnosť vstupiť do II. piliera len počas týchto dvoch mesiacov alebo to bude môcť urobiť ešte aj po skončení VŠ, teda po 30. 06. 2006?
    Dakujem Vam za odpoved!

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Zrejme si aj Katuška, ktorá včera dávala tú istú otázku?! Tam sa Ťa k tomu už niečo endrju pýtal a zrejme by Ti aj rád odpovedal, tak skús tam pokračovať.
    Vráť sa k tomuto linku: http://www.porada.sk/showthread.php?t=11325

    ZuzulkaB je offline (nepripojený) ZuzulkaB

    ZuzulkaB
    Prepacte, ale Katuska nejak spanikarila. Je to moja priatelka a nevidela svoj prispevok - je uplne nova, tak ma poprosila, ci by som sa jej na to nespytala este raz...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Nadväzujem na príspevok č. 4 ...... za úvahu by stála aj tá možnosť, že akonáhle niekto vyjadrí SÚHLAS s určitým príspevok, mala by sa zablokovať možnosť ÚPRAVA tohoto príspevku, nakoľko tam môže dôjsť k veľmi zavádzajúcim informáciam a to tak, že sa znenie príspevku (hoci aj nechtiac, alebo sabotovaním) premení na "totálnu blbosť" a pod ním budú tak vieryhodné mená ako je napr. .... Vy všetci, ktorí ste ochotní nezištne deň čo deň darovať svoje KNOW HOW a dobré rady.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Janča práveže ten citát o tom mýlení je namierený na to, aby si sa opravovala a myslím si ako Ty , že práve tým sa stratí podstata a kontinuita náväznosti na jednotlivé príspevky... nuž ale...

    Študent a pracovna zmluva - čo s II. pilierom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.